ZİNCİR MARKETLERDE “FAHİŞ FİYAT” DENETİMİ YAPILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde sebze, meyve, temel gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinde etiket kontrolü gerçekleştirdi.

Reyonları tek tek gezen Başkan Tutal, fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, ürünlerin son tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceledi, denetim gerçekleştirdi. İşyeri açma, çalıştırma ruhsatları, stokçulukla ilgili depo kontrolleri gerçekleştirildi.

Denetimlerin devam edeceğini belirten Başkan Tutal, “Denetimlerimizde fiyat etiketi ve kasada olan fiyat karşılaştırılması, ürünün son kullanım tarihinin geçip, geçmediğini kontrol ettik. Eksiği görülen iş yerlerine idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Denetimlerimiz devam edecek. Tüm zincir marketler denetlenecek.” diye konuştu.

Başkan Tutal, “Denetimlerde temel gıda maddeleri başta olmak üzere temizlik ürünleri ile diğer market ürünlerindeki reyon ve kasa fiyatları tek tek inceleyerek raf ve kasa fiyatını karşılaştırdık. Bunun yanında irsaliye karşılaştırması da gerçekleştirdik.

Zabıta Müdürlüğümüz vatandaşlarımızdan gelen ihbarları değerlendirerek zincir marketler üzerinde denetimlerini aralıksız sürdürmeye devam edecektir. Vatandaşlarımız şüphelendikleri her durumda Zabıta Müdürlüğü’müzü arayabilirler” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir