SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

Çocukların yaz tatillerinin daha verimli geçirmeleri, boş vakitlerini değerlendirebilmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları amacı ile “Seydişehir Yaz Spor Okulları”nda kayıtlar başladı.

Seydişehir Belediyesi Yaz Spor okullarına 11 farklı branşta kayıt alınabileceğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Seydişehir Atatürk Spor salonumuzda 29 antrenörümüzle birlikte 6 –16 yaş arası çocuklarımızı kapsayan yaz spor okulları için kayıtlarımız 30 Haziran’a kadar Atatürk spor salonundan devam edecektir. Kayıtlarını Atatürk Spor Salonunda tamamlayan öğrencilerimiz için Seydişehir Yaz Spor Okulu Eğitimleri 03 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 31 Ağustos Perşembe günü sona erecek.

Sporcularımıza profesyonel antrenörler eşliğinde eğitimler verilecek. Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Karate, Güreş, Judo, Taekvando, Bocce, Kuraş, Okçuluk olmak üzere olmak üzere toplam 11branşta çocuklarımıza eğitimler verilecek” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının gençlerimizin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri için sportif faaliyetlere özendirmek olduğunu kaydeden Başkan Tutal; “ilçemiz sportif faaliyetlerde Konya genelinde adından söz ettiren bir ilçe konumundadır.  Gençlerimizin yaz tatillerini daha verimli geçirebilmesi ve sportif faaliyetlere katılabilmesi amacıyla 11 branşta yaz spor okullarımızı açıyoruz.

Amacımız Seydişehir Belediyesi olarak gençlerimize sahip çıkmak ve sportif eğitimi yaygınlaştırmaktır. Bu projemizin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, Spor İlçe Müdürümüz Soner Balcı’ya ve eğitimci antrenörlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir