BELEDİYE ARAZİLERİ DRONLA İLAÇLANDI

Seydişehir Belediyesine ait Suğla’da bulunan tarım arazileri drone ile ilaçlandı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  aşırı yağmurlardan dolayı oluşan küfe karşı 270 dekarlık buğday tarlalarının dron ile ilaçlandığını kaydetti.

Başkan Tutal, profesyonel bir firma tarafından buğday ekili alanların zarar görmemesi, tarlanın her noktasının daha iyi ilaçlanması ve maliyetinin de daha az olması nedeniyle drone ile ilaçlama yapıldığını belirtti.

Seydişehir Belediyesine ait ekili arazilerin aşırı yağışlardan etkilendiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “ekilen arazilerden elde edilen ürünlerin, belediyeye ait olan ve her gün 400 haneye sıcak yemek ulaştıran Aşevi’nin mutfağı ile kış aylarında sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıldığını kaydetti.

Kesecik Mahallesinde ve Suğla ovasında belediyeye ait olan 270 bin m² tarım arazisinde buğday ekinlerinin ilaçlamasını gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bugün gerçekleştirdiğimiz ilaçlama çalışmalarıyla birlikte yaz döneminde bereketli bir hasat dönemi bekliyoruz. Buradan elde ettiğimiz hasatları her gün 400 kişiye sıcak yemek ulaştırdığımız Aşevimizde ve kış aylarında konar göçer kuşların uğrak noktası olan Kuğulu Tabiat Parkımızda kuş türlerinin beslenmesinde kullanıyoruz. Ülkemizdeki tarımsal üretime katkı sağlamak için gerçekleştirdiğimiz tarımsal faaliyetler Seydişehir’imize önemli katkı sağlamaktadır. İlaçlama çalışmalarınızın akabinde artık hasat dönemini bekliyoruz. Tüm çiftçilerimize kolaylıklar ve şimdiden bereketli bir hasat dönemi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir