SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ PROJELERİNE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Seydişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi ile Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Seydişehir Kent Müzesi projeleri Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından ödül almaya hak kazandı.

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 8. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışmasında Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi Rekonstrüksiyon Projesi “En iyi Üst Yapı Çalışmaları” kategorisinde üçüncülük ödülü, Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Seydişehir Kent Müzesi Projesi de en iyi Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi Projesi ile Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Seydişehir Kent Müzesi projeleri Seydişehir’imize büyük değer kattı. Seydişehir’imize kazandırdığımız bu iki projemiz Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması” kapsamında birçok proje arasından başarılı bulunarak ödül aldı. Daha önce yıkılmış durumda olan, Seydişehir’imizin geleneksel mimarisini yansıtan tarihi evimizi rekonstrüksiyon projesiyle yeniden ilçemize kazandırıp Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi olarak gençlerimizin hizmetine sunmuştuk.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi içerisinde yer alan, ilçemizin tarihi değeri olan eşyalarının sergilendiği alanı YİKOP ile birlikte Kent Müzesi olarak baştan sona yeniden planladık, şehrimize yakışır hale getirdik. Her iki projemiz de birçok proje arasından başarılı bulunarak ödül almaya hak kazandı. Bu başarı hepimizin ortak başarısı, Seydişehir’imiz için övünç kaynağıdır. Seydişehir’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir