SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI

Seydişehir Belediyesi, Ramazan Bayramının 3. Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla şenlik düzenledi.

Seydişehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ve ramazan bayramının 3. Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Meddah gösterisi, Kıpır Ayaklar Kukla Gösterisi, Sihirbaz gösterileri, şişme oyun parkı ile eğlenen çocuklar daha sonra meddah gösterisi eşliğinde billalı, seksek, tel çevirme, dokuztaş, yakan top, ip atlama, topaç çevirme yarışmalarına katıldı. Çocuklarla birlikte eğlenen aileler de çifte bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği şenlikte yarışmaları kazanan çocuklara ödülleri verilirken alanda bulunan ve şenliğe katılan ailelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Geleneksel çocuk oyunlarıyla çocukların ve ailelerin doyasıya eğlendiğini kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ile Ramazan Bayramının 3. Gününün aynı zamana denk gelmesi ile “çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla düzenlediğimiz şenlikte çocuklarımız ve ailelerimiz doyasıya eğlendi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla yarışan ailelerimiz aynı zamanda sihirbaz, meddah, kıpır ayaklar kukla gösterileriyle de çifte bayramın tadını çıkardılar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir