SEYDİŞEHİR LALELERLE RENGARENK

Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından şehrin  çeşitli yerlerindeki parklara ve refüjlere dikilen laleler çiçek açmaya başladı.

Kültürümüzün önemli bir parçası olan ve her yıl  caddeleri, kavşakları, parkları ve yürüyüş yolları süsleyen rengarenk lalelerle ile Seydişehir  bir başka güzelliğe bürünüyor.

Aralık ayında dikimleri yapılan lale soğanlarının açmasıyla birlikte şehrin ayrı bir güzelliğe büründüğünü kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal “peyzaj çalışmalarımız kapsamında daha önce ekimini yaptığımız laleler ve sümbüller,  şehrimizin geçiş güzergahlarını süsleyerek fotoğraf severlerin ilgi odağı oluyor.

Parklarımız, orta refüjlerimiz ve diğer yeşil alanlarımız şehirlerin vitrini, görünen yüzüdür. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan bütün yerlerde bu çalışmaları yapıyoruz. Seydişehir’imizde peyzaj ve çevre düzenlemesi konusunda ilçemize yakışır görüntüler ve güzellikler kazandırmaya devam ediyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda kavşak ve refüjlerde mevsimlik çiçek ekimi gerçekleştirerek görsel anlamda estetik bir görüntü kazandırıyoruz. Bahar ayı boyunca ekiplerimiz kavşaklar ve refüjlerde peyzaj çalışmalarına devam edecek” ifadelerini kullandı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir