DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Seydişehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Seydişehir’e gelerek KYK yurduna ve evlere yerleştirilen ailelerin eğitim gören çocukları için çanta ve kırtasiye yardımında bulundu.

Seydişehir Belediyesi tarafından 16 anasınıfı, 105 ilkokul, 90 ortaokul ve 74 lise depremzede öğrenci için hazırlanan 285 çanta ve kırtasiye seti yardımı; öğrencilere belediye görevlilerince teslim edildi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, eğitimin önemine dikkat çekerek “Deprem felaketi yaşayıp, şehrimize gelen ailelerimizin eğitim gören yavruları için bir nebze katkıda bulunmak amacıyla şehrimizde eğitime başlayan bu öğrencilerimize çanta ve kırtasiye seti desteğinde bulunduk. Büyük bir felaketin ardından eğitimlerine devam eden bu çocuklarımız için elimizden gelen tüm desteği sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Tutal, ”Seydişehir’imizde hemşehrilerimizle birlikte el ele vererek “Seydişehir Depremde Tek Yürek” kampanyası başlattık ve depremin yaşandığı ilk günden bu güne kadar depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya çalıştık. Seydişehir merkez ve kırsal mahallemizde misafir ettiğimiz depremzede 1385 kardeşimizin elimizden geldiğince maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya ve ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Çalışmalarımızda Seydişehirli hayırsever hemşehrilerimiz, Seydişehir Kaymakamlığımız, STK’larımız, Siyasi Partilerimiz, Muhtarlarımız ile yaraları sarmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir