DEPREMZEDE ÇİFTİN NİŞAN YÜZÜKLERİ KESECİK MAHALLESİNDE TAKILDI 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Seydişehir Kesecik Mahallesinde hayırsever vatandaşın kendilerine açtığı eve yerleşen 23 yaşındaki Emre Yarboynu ile 23 yaşındaki Seda Uçar ‘ın nişanları yapıldı.

Depremin ardından Kahramanmaraş’tan yakınlarıyla Seydişehir’e gelen ve daha sonra Kesecik Mahallesine yerleştirilen Emre Yarboynu ve Seda Uçar mahallede bulunan komşularına nişan ve düğünlerinin olacağını yaşanan felaketten dolayı gerçekleşemediğini anlattı.

Çiftin bu durumu üzere harekete geçen mahalle halkı genç çifte nişan merasimi düzenledi.

Nişan törenine katılan ve genç çiftin nişan yüzüklerini takan Kaymakam Deniz Pişkin ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, , depremzede vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını kaydederek çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

Seda Uçar’da emeği geçen herkese teşekkür etti.

Deprem olmasaydı nişan ve düğünlerinin Kahramanmaraş’ta yapılacağını belirten Emre Yarboynu, “Kahramanmaraş’ta deprem olmasaydı nişanımız yapılacaktı. Ama kısmet olmadı. Buraya geldik. Burada durumumuzu anlattık. Kesecik mahallesindeki herkes bize yardımcı olmak için seferber oldu. Buraya gelen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Müftümüze ve misafirlere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir