DEPREM BÖLGESİNDE KONTEYNIRLARIN KURULUMU DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi asrın felaketi olarak adlandırılan 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminin ardından bölgede yaralı sarmaya devam ediyor.

Depremin olduğu ilk andan itibaren bölgede arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere yardım tırı, konteynır yapımı, ilçeye gelen depremzedelerin barınması konusu dahil çalışmalarına devam eden Seydişehir Belediyesi konteynır kurulumuyla bölgede depremzedelerin yardımına koşuyor.


Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Hatay’ın Akcurun mahallesinde depremden etkilenen genellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvanların bakımlarını yürütebilmesi için konteynırların kurulumların yapıldığını kaydetti.

Başkan Tutal, “depremzede kardeşlerimizin yüzünde biraz tebessüm olabilirsek, yaraları biraz sarabilirsek ne mutlu bize. Hayatın normale dönmesi için ‘kalıcı konutlar yapılana kadar’ çadırdan ziyade konteyner konutlara ihtiyaç var. Şu ana kadar yapılan bağışlarla hazırlanan konteynırlarımızın yerlerinin ekiplerimiz yaklaşık iki haftadan bu yana hazırladılar.   Altyapı ve zemin düzenleme çalışmaları tamamlanan bölümlere konteynerleri yerleştirmeye başladık. Yakın zamanda burada hayat başlayacak. Ailelerimizin yüzünde biraz tebessüm olabilirsek, yaraları sarabilirsek ne mutlu bize. Devlet ve millet olarak hep birlikte bu felaketinde üstesinden geleceğiz inşallah. Bağış yapan, emek veren tüm Seydişehir Halkımıza teşekkür ederim. Allah’ın izniyle zor günleri birlik ve beraberlikle aşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir