BELEDİYE BAŞKANI TUTAL’DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizdiğini kaydetti.

Başkan Tutal, “Toplumların büyümesi ve gelişmesi adına üstlendiği görevi en güzel şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olan kadınlarımız, gelecek nesillerin yetişmesinde ve ahlaklı toplumların oluşmasında temeli oluşturmaktadır. Yaşamımız boyunca güç veren varlıklarıyla bizleri onurlandıran, geçmişten günümüze kadar gelen örf ve adetlerimizin yaşatılması için gösterdikleri özveriyle her türlü takdire şayan olan kadınlarımız bugün olduğu gibi gelecekte de her zaman başımızın tacı olacaklardır.

Bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren siyasi, sosyal ve ekonomik hayatta giderek daha çok yer alan Türk kadını ülkenin kalkınmasına ve geleceğinin şekillenmesine de büyük katkı sağlayan geleceğe dair en büyük güvencemizdir.

Vatan toprağının korunması dahil dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin olmaları için destek veriyor, onların her daim yanında olacağımızı yineliyorum.

Bizi biz yapan değerlerimizin yaşatılması ve sürdürülmesi noktasında yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm dünyada her türlü barışa ve huzura katkı sağlayan, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olan, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar” gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir