KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Türk Bilge Şahsiyetleri karakalem resim sergisi açtı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  tarafından Enderun Gençlik merkezinde açılışı yapılan sergide Mahmut Esat Ortaokulu öğrencileri tarafından karakalem çalışması yapılan 70 adet eser sergileniyor.

Kültür Elçileri Değerler Eğitimi Projesinin tüm okullarda aralıksız devam ettiğini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Enderun Gençlik Merkezimizde Mahmut Esat ortaokulunda eğitim gören kültür elçileri öğrencilerimizin hazırlamış olduğu sergimizin açılışını gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz Türk Bilge Şahsiyetlerimizin hayatlarını araştırarak, hem yaşamlarını ve başarılarını  öğrendiler,  hem de hayallerindekileri  resimlediler. Çalışmalarında Halk ozanları, Türk Halk Edebiyatçıları, Şairler ve Devlet Büyükleri yer almış çok güzel eserler ortaya çıkmış. Ben kendilerine çalışmalarından dolayı İdarecilerimize, öğretmenlerimize ve  öğrencilerimize teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir