SEYDİŞEHİR’DE CAMİLERDE KIŞ TEMİZLİĞİ

Seydişehir Belediyesi ekipleri, kış aylarının yaklaşması ile birlikte camilerde temizlik çalışmasına başladı.

İlçe genelindeki camiler ve türbelerin iç ve dış temizliğini periyodik olarak ekiplerin gerçekleştirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sağlıklı ve temiz ortamlarda hemşehrilerinin ibadet etmelerini kendilerine görev edindiklerini kaydetti.

Camilere ibadet etmek için gidildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal,“Camilerimizin temizlenmesi için göreve geldiğimiz günden bu güne kadar temizlik ekiplerimiz tarafından çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bizim için camilerimizin detay temizliği,  iç ve dış mekan temizliği önemli. Sağlıklı ve temiz ortamlarda vatandaşlarımızın ibadet etmelerini kendimize görev edinerek sosyal sorumluluklarımızın gereğini yerine getiriyoruz.

Tam donanımlı son model teknoloji ile donatılmış araç ve gereçlerle tüm cami ve ibadethanelerde iç mekanlarında bulunan halılar, ayakkabılıklar, kapı, duvar, ayna ve camlar da silinerek genel ve kapsamlı bir temizlik çalışması yapılıyor.

Bunun yanı sıra, cami önleri ve girişleri, şadırvan ve abdest alma yerleri ile tuvaletlerin genel temizlikleri de gerçekleştiriliyor. İbadetlerini yapmak için camilere gelen hemşehrilerimizin daha temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri adına yürüttüğümüz bu faaliyetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Camilerimizin şadırvan, bahçe temizlikleri yapılıyor, ihtiyaç durumuna göre bakım onarım işleri de gerçekleştiriliyor.

Seydişehir Belediyesi temizlik işleri ekipleri tarafından merkez ve kırsal mahallerimizde bulunan camilerimizin iç ve dış temizlikleri ile çevre düzenlemesi yılın 4 mevsiminde titizlikle yürütülüyor. İbadethanelerimizin temizliğini kendimize bir görev bildik” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir