KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN SEYDİŞEHİR KENT MÜZESİNE ZİYARET

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Adile Baysal Kent Müzesini ziyaret etti.

Müzeler Haftası kapsamında Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Adile Baysal Kültür ve Sanat evi Kent Müzesini Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesinde yer alan Kültür Elçisi olan ortaokul öğrencileri gezerek tanıma fırsatı buldu.

2022 yılında Seydişehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile ilçeye kazandırılan Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesi ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Kent Müzesinin Seydişehir’in geleneksel mimarisini en iyi yansıtan örneklerden birisi olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Seydişehir Kent Müzesi içerisinde ilçenin tarihi dönemleri, coğrafi ve sosyal ve ekonomik yapısı, anılarda Seydişehir bölümü, unutulmaya yüz tutmuş meslekler bölümü ile geleneksel yaşam kültürü yer alıyor. Kent Müzemiz Seydişehir’imizin geçmişten günümüze kadar tüm kültürünü yansıtıyor.

Seydişehir’imizin tarihini, kültürünü, sosyal yapısını ve hafızasını koruyup gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan müzemiz ilçemizden ve ilçe dışından gelen ziyaretçilerini ağırlayarak büyük beğeni kazanıyor. Müzeler haftası dolayısıyla da ilçemizin kültür elçileri müzemizi rehber eşliğinde ziyaret ederek ilçemizin tarihi, kültürel ve sosyal yapısıyla alakalı bilgiler ediniyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir