BAŞKAN TUTAL MEHMETÇİKLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Haziran ayı celbinde vatani görevleri yapacak asker adayları ile birlikte yemek yedi.

Adile Baysal Kültür Evinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tutal İlçe Jandarma Komutanı Yahya İsa Koca ve Mehmetçikler katıldı.

Başkan Tutal, vatani görevini yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine hayırlı tezkereler diledi.

Başkan Tutal;” Tarihte eğlenerek ve gülerek adeta düğün havası içerinde evlatlarını askere gönderen bir millet yoktur. Bu bizim asaletimizden kaynaklanan bir durum. Bu yollardan hepimiz geçtik. Sizlerde geçeceksiniz. Rabbim hepinize güle oynaya gidip, aynı şekilde dönmeyi nasip etsin inşallah” dedi.

Her şeyin gönüllülük esasına göre yapıldığını kaydeden Başkan Tutal, ” Her ne kadar askerlik zorunlu bir görev olarak görülse de sizlerin gözlerine baktığım zaman, sizlerin eğlence ile gülerek, oynayarak hazırlık yaptığınızı görüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bu zorlu ve mukaddes görevi yapacak ne bir millet vardır, nede böyle bir milletin evlatları vardır. Ancak bunu geçmişte bizler yaptık.

Bu günde sizler yapıyorsunuz. Bundan dolayı sevgili gençler sizi kutluyoruz, tebrik ediyoruz. Bunun için bu ruhu devam ettirelim. Bizim kutsal olan iki değerimiz vardır. Biri altında gölgelenebileceğimiz bayrağımız diğeri de hayatımıza rehber olan ilahi mesaj olan kitabımız Kuran’dır. Bunun için biz size iki hediye hazırladık.

Kutsal olan bayrağımıza sahip çıkmak. Bir diğeri de hayatımıza yön veren kitabımız Kur’ana sahip çıkmak. Bu hediyelerimizi kabul buyurun. Bu duygu ve düşüncelerle selamlıyorum. Güle oynaya nasıl gidiyorsanız, aynı duygularla tekrar kendi vatanınıza memleketinize, anne, babalarınıza geriye dönebilmeyi rabbim nasip etsin diye dua ediyorum. Bu kutsal görevinizi Allah kabul etsin, yolunuz ve bahtınız açık olsun arkadaşlar” diye konuştu.

Program sonunda Başkan Tutal, programa katılan Mehmetçiklerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir