KÜLTÜR ELÇİLERİ FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Orman Haftası dolayısıyla fidan dikti.

Seydişehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi yanında bulunan ormanlık alanda Mahmut Esat Ortaokulu, İsmet Şen Ortaokulu, Seyyid Harun İmam Hatip ortaokulu, Seydişehir İmam Hatip Ortaokulu’nun Kültür Elçilerinden oluşan öğrenciler yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Kültür Elçileri Değerler Eğitimi Projesinin tüm okullarda aralıksız devam ettiğini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Enderun Gençlik Merkezimiz ile birlikte Su Tasarrufu ve Kağıt Tasarrufu konularında çalışmalar yürüten Ortaokullarımızdaki Kültür Elçilerimizle Orman Haftası dolayısıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirdik. 4 okulumuzdan toplamda 100 kültür elçimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte 200’den fazla fidanı toprakla buluşturduk. Peygamber Efendimiz, bir hadislerinde kıyametin kopacağını bilseniz bile, elinizdeki fidanı dikin buyurmuştur. Öğrencilerimizin toprakla buluşturduğu fidanlara isimlerini verdik ve her öğrencimizin bir fidanı oldu. Bu tür etkinliklerimize tüm okullarımızın katılımıyla devam edeceğiz” diye konuştu.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Orman İşletme Şefi Fatih Ünal, Orman İşletme Şefliği personelleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir