EKİPLERİMİZ ENKAZDAN ÇIKARDI ĞI DEĞERLİ EŞYA VE PARALARI POLİSE TESLİM ETTİ

Seydişehir Belediyesinden arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesi Hatay’a giden ekipler, enkaz altından buldukları para ve değerli eşyaları sahiplerine ulaştırılmak üzere polis ekiplerine teslim etti.


Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerde yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gönüllülerin yardım edebilmek için deprem bölgesine akın ettiği arama kurtarma çalışmalara giden Seydişehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, örnek bir davranış sergiledi.


Hatay’da katıldıkları çalışmalarda bir enkazda arama kurtarma çalışması yaptığı sırada Seydişehir Belediyesi ekipleri bir binanın enkazında para ve değerli eşyaları buldu. Kurtarma ekiplerinin enkazda buldukları para, değerli eşyalar koruma altına alınarak tutulan tutanağın ardından polis ekiplerine teslim edildi.

Seydişehir Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerinin, depremin ilk yaşandığı günden itibaren sahada yer aldığını kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,          Seydişehir Belediyemizden 27 personelimiz depremin yaşandığı ilk gün Hatay’a Seydişehir’den yola çıktı. O günden bu güne kadar ekiplerimiz gece gündüz demeden   arama kurtarma çalışmalarına  devam ediyor. Ekiplerimiz yapmış olduğu arana kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan ve yaşam mücadelesi veren 32 kişiyi enkazdan sağ çıkarırken, çalışmalar sırasında bir binanın  enkazında çalıştıkları sırda para ve değerli eşya  bulmuş.  Önce koruma altına almışlar. Daha sonra ise durumu güvenlik güçlerine bildirmişler.  Bulunan değerli eşyalar ve paralar tutanak karşılığında polis ekiplerimize teslim edilmiş. Depremin ilk gününden beri sahada kahramanca emek sarf eden erdemli kardeşlerimin hepsinin alnından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir