BAŞKAN TUTAL’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutal mesajında, İslam Âlemine birlik, beraberlik, sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesi dileklerinde bulundu.

Başkan Mehmet Tutal; ”Miracın özünde, her türlü kötülükten arınma, paylaşım, mesuliyet, ilahi emirlere teslimiyet gösterme ve yüce mertebelere ulaşma fırsatı olan günlerdendir. Cenab-ı Allah İsra Suresi’nin “Kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan, kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Doğrusu O, işitir ve görür.” Ayetini iyi idrak etmeliyiz. Bu gecede Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in Cenab-ı Allah’ın katında bizler için, ümmeti için yakarışları vardır.

Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfidir. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.

Peygamber Efendimizin, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili’nin, dargınlıkları gidermek, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat olduğunu unutmamalıyız. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerimizin yeniden canlanmasına gayret göstermeliyiz.

Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketinin yaşandığı bugünlerde, mucizelerine tanıklık ettiğimiz Rabbimden, Miraç hürmetine, başta depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ayrıca yüce Rabbimizden miraç hürmetine, bütün insanlığı yer ve gök afetlerinden, salgın hastalıklardan ve savaşlardan korumasını niyaz ediyor, Cenab-ı Allah’a yapacağımız dualarımız ile İslam Âlemine birlik ve beraberlik içerisinde barış ve huzur getirmesini diliyorum. Başta Seydişehirli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin Miraç kandilini kutluyorum” dedi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir