BAŞKAN TUTAL’IN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Muhtarlar Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Muhtarlık müessesesinin toplumun temel yapı taşlarından biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Muhtarların en ücra köşelere ulaşabilen, devletle halkın arasındaki kılcal damarlar olduğunu kaydetti.

Hizmet noktasında muhtarların belediyelerin çözüm ortağı olduğunu belirten Başkan Tutal, “mahallelerinde fedakarca yürüttükleri hizmetlerin bilincinde olan muhtarlarımızla Seydişehir Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da birlikte şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın derdiyle dertlenen, halkın teveccühleriyle göreve gelen muhtarlarımız görev yaptığı mahallelerde herkesin yanında yer almaktadır. Muhtarlarımız ülkemizin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerimizin huzuru, gelişmesi, insanlarımız arasındaki birliğin, beraberliğin ve işbirliğinin güçlenmesi konusunda yaptığı çalışmalar ile takdire şayandır. Bizlerin çalışmalarında da özellikle kırsal mahallelerde halkla belediye arasındaki ilişkiyi kurma noktasında muhtarlarımız son derece önemli bir görevi icra ediyor. Gerek merkez, gerek kırsal mahalle muhtarlarımızın elimizden geldiğince, gücümüz nispetince taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Yine birbirimize sahip çıkıp birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcileridir. Bu vesileyle mahallelerimizin, Seydişehir’imizin gelişimi, değişimi ve dönüşümü noktasında bizlere çözüm ortaklığı yapan ve toplumumuzdaki en önemli görevlerden birini yürüten muhtarlarımızın, Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir