BAŞKAN TUTAL, MİLLET BAHÇESİYLE BÖLGEMİZ VE ŞEHRİMİZ NEFES ALACAK

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapımına başlanılan ve Seydişehir’in en önemli projeleri arasında yer alan Millet Bahçesi çalışmalarında sona gelindiğini kaydetti.

Başkan Tutal, 126 Bin metrekarelik alan üzerinde yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi’ndeki çalışmalarda yüzde 90’lık bölüm tamamlandığını belirtti.

Stad Mahallesinde yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesine giderek Belediye Başkanı Mehmet Tutal çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Nevzat Bey tepesinde inşa edilen projede, kafeterya, kütüphane, sosyal donatı alanları, konferans salonu, tenis kortu, voleybol, basketbol ve futbol sahaları, millet kıraathanesi, yürüyüş parkuru, dinlenme ve piknik alanları, oyun grupları ve botanik bahçesi yer alıyor.

Millet Bahçesi projesinde çalışmalarında sona gelindiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından ilçemize kazandırılan Millet Bahçesi projemizin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Projemiz %90’lık bir tamamlanma oranına ulaştı.  Konya ilçeleri arasında ihalesi yapılan ve çalışmalarına başlanılan ilk millet bahçesi özelliğine sahip olan projemizin içerisinde bin kişilik çok amaçlı sosyal tesis, spor tesisleri, kıraathane, botanik sera kafe, 2 adet tenis kortu, 1 adet basketbol ve 1 adet futbol sahası yer alıyor. Bu projemiz tamamlandığında bölgemizin en önemli ve donanımlı sosyal ve yeşil alan olma özelliğine sahip olacak, şehrimiz ve bölgemiz nefes alacak.

Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın istifade edebileceği yeni bir cazibe merkezi oluşturuyoruz. İlçemizde çalışmalarına başlanılan ve büyük oranda tamamlanan söz verilen projelerimizde aksamalar yaşanmadı. Seydişehirli hemşehrilerimizin hava alacağı, rahatlayacağı, dinlenebileceği, yürüyüş yapabileceği bir alan olacak.

Bu projemizin hayata geçirilmesinde emeği geçen, bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, teşkilatımıza ve tüm daire başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Seydişehir’imizin vizyon projeleri arasında yer alan bu çalışmamızın şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir