YABANCI DAMAT LUİS HENRİGUE SOUZA DA SİLVA SEYDİŞEHİR’İ  RENKLENDİRİYOR

Seydişehir’li Esra Erol ile dünya evine girerek Seydişehir’e yerleşen Brezilyalı Luiz Henrique Souza Da Silva grafiti sanatını nakşediyor.

Grafiti sanatına 15 yaşında Brezilya’da başlayan Luiz, Seydişehir Devlet Hastanesinde yapmış olduğu grafiti sanatı, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın beğenisini kazandı.

Luiz “Grafiti yapmayı ilk 15 yaşlarında kendi ülkemde öğrendim. Okulda bir projede kendimi denedim sonrasında arkadaşlarımla sokakta resim yapmaya başladık. O zamanlar benim için arkadaşlarımla yaptığım bir hobiydi. Ama bir müddet sonra profesyonel olarak yapmaya başladım. Grafiti sayesinde yaşadığım şehirde birçok yer öğrendim. 8 yıl önce Müslüman oldum. Eşim Esra ile evlendim. Seydişehir’de yaşıyorum. Şimdi ise Seydişehir’de grafiti yapıyorum.” dedi

Hastane bahçesinde bulunan duvara Coranavirüs salgını ile ilgili bir grafiti çalışması gerçekleştiren Luiz’e Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından teşekkür belgesi, Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Havva Turaç Cingöz tarafından ise Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a, Luiz’in çalışmalarına sağlamış olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Yabancı damat Luiz’in yaptığı çalışmaların sosyal mesajlar içerdiğini ve vatandaşların dikkatini çektiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Luiz, Brezilyalı Müslüman bir kardeşimiz, tarih öğretmenliğinin yanında grafiti yapıyor.

Devlet Hastanemizin dış duvarına yapmış olduğu çalışma, çok anlamlı ve özel bir çalışma oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Seydişehirli bir kızımız ile evlenerek Seydişehir’imize yerleşen Luiz’e ve eşi Esra’ya huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum. Luiz’in yaz aylarında Seydişehir’de grafiti çalışmalarına devam etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir