TMO HUBUBAT ALIM MERKEZİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Ziraat Odası Başkanlığı ile birlikte kısa sürede yapımı tamamlanan TMO alım merkezi ve kantar binası hizmete girdi.

Saadetler Mahallesinde yapımı tamamlanan TMO alım merkezi, kantar ve idari büronun yanı sıra alan düzenlemesinin gerçekleştirildiği yeni merkezde günlük 500-600 ton hububat alımı kapasitesine ulaşıldı.

Seydişehir Belediyesi ve hayırseverlerin yardımı ile kısa sürede alım merkezinin yapımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Seydişehir Ziraat Odası Başkanı Ramazan Çınar, “Belediye başkanımızla birlikte büyük bir TMO depolama alanı, kantar ve idari büro yaparak buğday ve arpaları randevulu şekilde almaya 15 Temmuz itibariyle başladık. Çiftçilerimizin kalıcı bir yeri oldu. Üreticilerimize hayırlı olsun. Bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konya ‘da Toprak Mahsulleri Ofisi olarak 86 noktada alımlarına devam ettiklerini kaydeden Toprak Mahsulleri Ofisi Konya Baş Müdürü Mustafa Yılmaz ; “çiftçilerimizin hiçbir ürünü elinde kalmayacak şekilde randevu sistemi ile hızlı bir şekilde alımlarımıza devam ediyoruz. 30 Nisan 2024 tarihine kadar alımlarımız devam edecek. Depolarımızda herhangi bir sıkıntı yok. Ben buradan TMO alım merkezi ve kantar binasının yapılmasında emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal ve Ziraat Odası Başkanımız Ramazan Çınar’a çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde birçok hizmeti hayat geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Ziraat Odamız ile birlikte kısa sürede tamamlayıp TMO’nun hizmetine sunduğumuz kantar binamızın açılışını yaptık. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.  TMO randevu sırasıyla hububat alımına 15 Temmuz itibariyle başladı. TMO alım merkezinin hububat depolama alanının kapasitesi, yapılan çalışmayla birlikte 10 bin tondan 45 bin tona çıkarılmıştır. TMO alım merkezimizde ise günlük 500-600 ton hububat alımı kapasitesine ulaşılmıştır.

Çiftçilerimiz bize hangi konuda talepte bulunduysa taleplerini karşıladık. Belediyemiz tarafından yapımına başlanılan ve büyük bir bölümü tamamlanan 63 milyon liraya  mal olan  soğuk hava deposu, meyve ve sebze kurutma tesisi, tohum eleme tesisi ve 11 adet ticari dükkan projesi tamamlanmak üzere.

Daha öncede hububat borsasını açmıştık. Bir eksiğimiz lisanslı depo kaldı. Özel sektörde bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Özel sektör ile birlikte bu çalışmayı hayata geçiremezsek, belediye olarak tüm imkanlarımızla lisanslı bir deponun yapılması için biz kollarımızı sıvayacağız.  Projemiz şu anda hazırlanıyor bunu da belediye olarak biz yapabiliriz. Çiftçilerimizin ihtiyacını karşılamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeter ki üretim yapalım, katma değer üretelim, çiftçimiz kazansın” şeklinde konuştu.  

Seydişehir TMO Hububat alım merkezi ve kantar binasının açılış programına Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya TMO Baş Müdürü Mustafa Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, STK Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürlüri, Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir