SEYDİŞEHİR’İN EN PRESTİJLİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkanların inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Hafif Sanayi Bölgesi Hububat Borsası arkasında inşaat çalışmaları hızla devam eden Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi Projesini Belediye Başkanı Mehmet Tutal yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 7 bin 480 m² toplam alan üzerine inşa edilen prestij projede Soğuk Hava Deposu, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ve 11 Adet Ticari dükkanın yer aldığını belirtti.

Sadece Seydişehir’e hizmet etmekle kalmayıp çevre ilçelerin de hizmetine sunulacak olan çalışmanın yaklaşık maliyetinin 63 milyon lira olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz projemiz tamamlandığında ilçemizin ve bölgemizin önemli bir sorunu çözülecek, çiftçilerimizin ürünleri daha da değer kazanacak. Dev Tesisimizin inşaatına kesintisiz, hızla devam ediyoruz.

Meyve Sebze Kurutma Tesisi, Soğuk Hava Deposu, Tohum Kurutma, Eleme Tesisi, Paketleme Tesisi ve 11 Ticari Dükkanın yer aldığı kompleksin çatısını da tamamladık. Zemin dolgu işlerine devam ediyoruz. Böylesine devasa projemizin hayata geçirilmesinde desteklerini bizlerden esirgemeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, devletimizin tüm kurumlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir