SEYDİŞEHİR’DE TOKİ KONUTLARI HIZLA YÜKSELİYOR

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Saadetler Mahallesi ile T Tipi Cezaevi arasına yapımına başlanılan TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yüklenici firma tarafından TOKİ konutlarının yapımında çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal, “Saadetler Mahallesi ile T Tipi Cezaevi arasında yapımı devam eden 2.etap TOKİ konutlarının ilçedeki konut sorununu en aza indireceğini belirtti.

Başkan Tutal, “250 bin metrekarelik alanda çalışmaları başlayan 2. Etap TOKİ Konutları kapsamında ilk olarak 200 adet 2+1 konut, 40 adet 3+1 konut yapılacak. Çalışmaları 2 yıl içerisinde tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Diğer 256 konut ise yer tesliminin tamamlanmasının ardından yapımına başlanılacak ve kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Tutal, “ilçemizin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenip bu sorunların çözümü noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 2. Etap TOKİ Konutlarımızın yapımına geçtiğimiz aylarda başladık ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ’ye kazandırdığımız 250 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden konutların inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yüklenici firmadan bilgiler aldık. Kısa sürede konutlarımızın yapımını tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceğiz. Bu çalışmamızın akabinde de 3. Etap TOKİ konutları için de çalışmalarımıza devam edeceğiz ve 3. Etabı da ilçemize kazandırmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir