SEYDİŞEHİR YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI İSMAİL KOÇ

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı İsmail Koç oldu.


Seydişehir Belediyesinin bu yıl 4’cüsünü düzenlediği ‘Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi.

Kuğulu Er Meydanı’nda, 32’si başpehlivan olmak üzere 13 boyda 450 güreşçi mücadele etti.

Vatandaşlar özellikle İsmail Balaban, İsmail Koç, Mehmet Yeşil Yeşil, Yusuf Can Zeybek, Şah Ali Kurt, Ünal Karaman, Mustafa Batu gibi başpehlivanların yarıştığı güreşlere yoğun ilgi gösterdi.

Seydişehir’de 13 boyda, 32 başpehlivan, 450 pehlivanın kol bağladığı güreşlerde, finalde rakibi Kürşat Korkmaz’ı yenen İsmail Koç başpehlivan oldu.

İkinciliği Kürşat Korkmaz, üçüncülükleri de Atilla Güzel ve Ünal Kahraman aldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Güreşler bizim ata sporumuz. Hem bölgenin tanıtımı hem ata sporumuzun geliştirilmesi, kalkınması açısından bir adım attık, bunu devam ettireceğiz. Yağlı Güreş sporunda 1955 yılından itibaren Konya’mızın bayraktarlığını yapıyoruz. Bundan sonra geleneksel olarak devam edecek. Geçtiğimiz yılın Kuğulu Er Meydanı Başpehlivanı İsmail Koç, bu yıl da yine Kuğulu Er Meydanının Başpehlivanı oldu. Tüm sporcularımıza mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konya Milletvekili Latif Selvi ve Orhan Erdem, yağlı pehlivan güreşlerini düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ederek birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.

Gün boyu devam eden müsabakalarda dereceye giren güreşçilere madalyaları ilçe protokol üyeleri tarafından verildi.

Uzun yıllar Seydişehir’de güreş sporu yapmış müsabakalara katılan ve çeşitli dereceler alan güreşçilere Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Bu yıl Kuğulu Er Meydanında 4.cüsü düzenlenen Yağlı Güreşlere AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem ve Latif Selvi, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Konya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir