SEYDİŞEHİR TOKİ KONUTLARININ İHALESİ YAPILDI

Seydişehir’de TOKİ tarafından yapılacak olan konutların ihalesi yapıldı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın yapmış olduğu girişimler sonucu  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Seydişehir Saadetler Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan TOKİ Konutları projesinin  ihalesi gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Saadetler Mahallesi Kapalı Cezaevi arasında bulunan alanda yapımına başlanılacak olan konutların ilçede yaşanılan konut sorununu gidereceğini kaydetti.

Başkan Tutal; “İlçemizin konut sorununu çözmek, dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak amacıyla yürütmüş olduğumuz çalışmalar kapsamında TOKİ Başkanlığımız tarafından toplam 496 konutumuzun ihalesi gerçekleştirildi.

Seydişehir T Tipi Kapalı Cezaevi ile Saadetler Mahallesi arasında bulunan 250 Bin m² ‘lik alanı daha önce TOKİ’ye kazandırmıştık. Seydişehir’de konut sahibi olmak isteyen hemşehrilerimiz için hazırlanmış olan alana yapılacak TOKİ Konutlarımızın inşaat çalışmalar başlayacak olup belirlenen süre içerisinde konutlar yükselecek.

İhalesi yapılan TOKİ toplu konut projemizin Seydişehir’e kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a Toplu Konut İdaresi Dairesi Başkanımıza, Genel Müdürlerimize, Konya Milletvekillerimize, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkürlerimizi sunuyorum.

Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun ”ifadelerini kullandı.

Başkan Tutal, ayrıca Seydişehir TOKİ Konutları başvurularının E- Devlet üzerinden 28 Ekim Cuma günü, Bankalardan yapılan başvuruların ise 31 Ekim Pazartesi günü mesai bitiminde sona ereceği kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir