SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN  HATAY’A  DESTEK

Seydişehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere araç ve ekipman desteğini ekiplerle birlikte deprem bölgesine gönderdi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal yapmış olduğu açıklamasında “Milletimize, ülkemize geçmiş olsun. İnşallah yüreğimizi yakan bu afeti de birlik beraberlik içinde atlatacağız. Hatay’daki arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere araç ve ekipman desteğimiz yola çıktı. İş makinelerimizle, personelimizle ve bütün ekipmanlarımızla deprem bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda, oraya yardım noktasında göndermemiz gereken bütün ekipmanlarımızı yola çıkardık. İhtiyaç oldukça da yol şartlarına göre bu ekipmanların gönderilmesine devam edeceğiz.

Ülkemizi derinden sarsan deprem afetinin yaralarını hep birlikte saracağız. Afetten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Dualarımız depremden etkilenen vatandaşlarımızla beraberdir” ifadelerinin kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir