Seydi Şifa Termal Tesis Güneş Enerjisi
Seydi Şifa Termal Tesis Güneş Enerjisi

SEYDİ ŞİFA TERMAL TESİSLERİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Seydi Şifa Termal Tesisleri, Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi ile kendi elektriğini kendi üreterek büyük bir tasarruf sağlayacak

Seydişehir Belediyesi Seydi Şifa Termal Tesislerinin hizmet binasının çatısına güneş enerjisi panelleri yerleştirilmeye başlandı.

Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi, Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan Seydi Şifa Tesislerinin hizmet binalarının çatılarına yerleştirilecek güneş panelleriyle elektik enerjisine dönüştürülecek.

Kendi elektrik ihtiyacını GES Projesi ile karşılayacak olan Termal Tesisler 446 KW elektrik üretecek ve yılda 2 Milyon 400 TL’ lik ciddi bir tasarruf sağlayacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Güneş Enerji Sistemi (GES) Projesi’nin kurulduğu Seydi Şifa termal Tesislerinden incelemelerde bulundu.

Güneş enerjisi panelleri sistemiyle çok ciddi yatırımlar elde edeceklerini söyleyen Başkan Tutal, “Seydi Şifa TermalTesislerimizin elektrik ihtiyacını kendimiz karşılayarak büyük tasarruf elde edeceğiz. Bu bizim için ilk deneyimleme olacak. Buradan yıllık 2 Milyon 400 TL’lik elektrik üretmiş olacağız. Bu anlamda ciddi bir enerji tasarrufu sağlamış olacağız. Seydi Şifa termal Tesislerimizin üzerine kurulmuş olan GES ile 446  KW elektrik üretecek ve yılda 2 Milyon 400 TL’ lik   ciddi bir tasarruf elde etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir