MODERN SEYDİŞEHİR HAYVAN BARINAĞI TAMAMLANIYOR

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yapımı devam eden hayvan barınağı ve bakımevi inşaatında incelemelerde bulundu.

Seydişehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılan modern hayvan barınağında sona gelindi.

Seydişehir Hayvan Barınağı

Başkan Tutal, çalışmaları devam eden barınağın yüzde 80’lik bölümünün tamamlandığını kaydetti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal,“ İnşaatına Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Temmuz ayında başladığımız 500 hayvan kapasiteli modern hayvan barınağımız tamamlanmak üzere. Sokak hayvanlarımızın rehabilitasyonunun ve bakımının yapılabileceği modern hayvan barınağımız idari bina, muayene odaları, ameliyat ve yıkama bölümleri, karantina ve veteriner odaları, 8 adet 220 m²lik 50 hayvan,  4 adet 175 m²lik 25 hayvan kapasiteli karantina barınakları ve rehabilitasyon odalarından oluşuyor.10 milyon 442 bin TL bedelle ilçemize kazandırılacak olan projemizin büyük bir bölümü tamamlanmış durumda.

Projemizin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizin büyük bir sorunu daha çözüme kavuşmuş olacak ve hemşehrilerimizin yaşamış olduğu sıkıntı inşallah birazda olsa sona erecek.

Can dostlarımız için hayata geçirdiğimiz projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, bizlerden desteğini esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir