BAŞKAN TUTAL’DAN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıldönümü vesilesiyle Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirinin yer aldığı hediyeyi takdim etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıl dönümü dolayısıyla öğrencilerle bir araya gelen Başkan Tutal, Çanakkale zaferinin dünyada eşi ve benzerinin olmadığını belirterek öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine isimli şiirinin yer aldığı hediye takdim etti.

Bütün öğrencileri Çanakkale’de şehitlik mertebesine ulaşan Konya, Galatasaray ve İzmir Lisesinin 1915’te tek bir mezun bile veremediğinin altını çizen Başkan Tutal, “Çanakkale, nice kahramanlıklara ve fedakarlıklara şahit olduğumuz yerdir. Çanakkale Geçilmez diyerek düşmana aman vermeyen ecdadımızın bizlere miras bıraktığı destanımızdır. Nice kahramanların isimlerini ölümsüzleştirdiği yerdir Çanakkale.

Bütün öğrencileri şehitlik mertebesine ulaşan Konya, Galatasaray ve İzmir liselerinin o yıl tek bir mezun veremediği yerdir Çanakkale. Bizler de bu destanı unutmamak adına ilçemizde eğitim veren tüm liselerimizde İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı “Çanakkale Şehitlerine” isimli benzersiz şiirinin yer aldığı hediyeyi öğrencilerimize takdim ediyoruz.

Tüm lise öğrencilerimizin, liselerin mezun bile veremediği böylesi bir destanı unutmaması ve her zaman hatırlamaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle Çanakkale Deniz Zaferimizin 108. Yıldönümünü kutluyor, başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir