BAŞKAN TUTAL’DAN SEYDİŞEHİR İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla Seydişehir İtfaiye Amirliği’ni ziyaret etti.

Başkan Tutal, İtfaiye ekiplerinin başta yangın olmak üzere, deprem, sel gibi birçok doğal afette her zaman vatandaşların ve halkın hizmetinde olduğunu kaydetti.

Seydişehir İtfaiye Amirliği

İtfaiye ekiplerinin büyük ve önemli bir vazifeyi ifa ettiklerini belirten Başkan Tutal,”Yangınlarla, depremlerle, sellerle mücadele veya kurtarma operasyonları gibi pek çok görevi büyük bir özveriyle ifa eden itfaiyecilerimiz, sergiledikleri mücadeleyle hepimizin yüreğinde müstesna bir yer edinmiş, halkımızın kahramanı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Başkan Tutal; “Son zamanlarda ülke olarak yaşadığımız yangın ve sel felaketlerinde kahraman itfaiyecilerimizin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Sadece yangınlar değil, yaşana her türlü afetlerde, ayağı kırılan bir kuşun, bir yerde mahsur kalan kedi ve köpeğin kurtarılması ve trafik kazaları dahil ihtiyaç duyulan her alanda görev yapabilmekte ve takdire şayan bir görev ifa etmektedirler.

Seydişehir İtfaiye Amirliği

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden görevi başında olan Konya Büyükşehir Belediyesi Seydişehir İtfaiye Teşkilatında görev yapan çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere tüm itfaiye teşkilatına verdikleri kahramanca mücadeleden dolayı teşekkür ediyor, itfaiye haftalarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Tutal, Seydişehir İtfaiye Amirliğinde görev yapan itfaiye personeli ile bir süre sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir