BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Başkan Tutal ve Atalay, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ve DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı ziyaret etti.

Başkan Tutal, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ile Seydişehir Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunurken, DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile Seydişehir’de DSİ’nin içme suyu kaynaklarının daha iyi değerlendirilebilmesi konusunda yapılması planlanan yatırımları görüştü.

Başkan Tutal ve Atalay, daha sonra AK Parti Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek ve Orhan Erdem’i ziyaret ederek ilçenin sorunları, ilçede yapılması planlanan yatırımlar ve projeler konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “ Seydişehir Organize Sanayi Bölgemizin ikinci etabı 2014 yılında Güneş Enerji Santrali kurulumu için tahsisleri yapılmış Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB’lere GES kurulamayacağını bildirmesinden  dolayı yapılan tahsisler iptal edilmiştir. GES şirketleri tarafında açılan davalar sonuçlanmadığı için tahsis yapılamamaktadır. Bundan dolayı mahkeme süreci devam etmesi nedeni ile Organize Sanayi Bölgemizin ikinci etabını kullanamıyoruz. Bölgemize gelerek yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızı da bu nedenle bekletmek zorunda kalıyoruz. Biz de bu nedenle OSB’nin genişletme çalışmalarını başlatarak kuzeybatı yönünde Kavak Mahallemize doğru olan alanımızın 1 milyon metrekarelik bölümünün kullanılması konusunda hazırlamış olduğumuz çalışmalarımızı Bakanlığımıza ve Genel Müdürümüze sunduk. OSB’mizin genişletilmesi kararı alındı. Önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayacağız. Şehrimize ve yatırımcılarımıza hayırlı olsun. Seydişehir’in ekonomik anlamda kalkınması ve istihdam noktasında gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. AK Parti Konya Milletvekillerimiz Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek ve Orhan Erdem ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizde ise ilçemizde yapılması planlanan yatırımlar ve projeler konusunda istişarelerde bulunduk” ifadelerini kullandı.

Seydişehir’de içme suyu sorunun çözülmesine yönelik yapılacak göletler ve içme suyu ihtiyacının karşılanması noktasında görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tutal,” “DSİ Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmelerde içme suyu sorununun ortadan kaldırılması için kısa sürede çalışmamalar başlayacak. Yapmış olduğumuz görüşmeler ve istişareler çok verimli geçti. Seydişehir’imizin sorunları ve yapılması planlanan yatırımlar konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen AK Parti Konya Milletvekillerimiz  Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Ziya Altunyaldız’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan’a, DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir