BAŞKAN TUTAL, “GAZİLİK MAKAMI DA BİZLER İÇİN PAYELERİN EN BÜYÜĞÜ VE ŞEREFLERİN EN YÜCESİDİR”

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Tutal, mesajında; “Şehitlik nasıl ki vatan uğruna can vermeyi canına minnet saymaksa, Gazilik de mukaddes saydığımız değerlerimizi korumak ve yüceltmek için canını hiçe sayanların ulaştığı en büyük mertebe, aynı zamanda milletimizin paha biçilemez değerlerinden birisidir” ifadelerini kullandı.

Geçmişi şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu olan Türk milletinin, tarihin her döneminde şehadeti ve gaziliği göze alan bir millet olduğunu kaydeden Başkan Tutal, “Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Bugün de şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları sayesinde huzur içinde yaşadığımız ülkemizde geleceğe güvenle bakıyor, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ruhumuzu canlı tutuyoruz. Tarih bilinci, vatan ve hürriyet aşkı, bayrak sevgisi gibi değerleri her şeyden üstün tutarak düşmana karşı gözlerini kırpmadan mücadele veren kahraman gazilerimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de minnet ve şerefle anılacak, her daim en üstün payelere layık görülecektir. Gazilik makamı da bizler için payelerin en büyüğü ve şereflerin en yücesidir”

Bugünkü birlik ve beraberliğimizin, millet olma bilincimizin temellerini aziz şehitlerimizle birlikte atan gazilerimiz, birliğimizi koruma kararlılığı, barış ve kardeşlik içerisinde bir yaşam sürme gayretimiz karşısında şüphesiz gururların en büyüğünü yaşatmıştır. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, 15 Temmuzda hainlere karşı demokrasi direnişinde yaşananları gelecek nesillere aktarmalı, anlatmalı ve aziz vatanımızın kıymetini öğretmeliyiz. Gazilerimiz, dünya döndükçe ve aziz milletimiz var oldukça övünç ve kıvanç kaynağımız olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, bütün gazilerimize hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir