BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ocak ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla bir araya geldi.

 Başkan Tutal, asker adaylarına üzerinde “Vatan Size Minnettardır” yazan kutularda Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Salih Yahya Koca’nın da katıldığı yemekte Başkan Tutal, anaların çocuklarını, babaların yiğitlerini güle oynaya askere gönderdiği sürece vatan topraklarının bölünemeyeceğini kaydetti.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda vatani görevini yerine getirmek üzere Peygamber Ocağına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Türk milletinin inançları gereği, örf ve adetleri gereği asker ocağı, Peygamber ocağı diye kabul edilmiştir. Allah yolunuzu açık etsin. Cenab-ı Allah sağ salim yuvalarınıza dönmeyi nasip etsin’’ dedi.

Türk Milletinin kutsal iki diğeri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “biri Cenab-ı Allah’ın tüm insanlığa rahmet olarak gönderdiği Kuran-ı Kerim, diğeri de  özgürlüğün timsali olan Al Yıldızlı bayraktır. Bunların her ikisini de biz sizlere hatıra olarak takdim ediyoruz. Bu vesileyle tekrardan yolunuzun açık olmasını diliyor, sağlıklı bir şekilde vatani görevini yapıp tezkere almanızı temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir