Monthly Archives: Nisan 2016

BAŞKAN TUTAL’DAN TEŞEKKÜR

BAŞKAN TUTAL’DAN TEŞEKKÜR

530IMG_3147 530IMG_3177 530IMG_3199 530IMG_3202 530IMG_3584 530IMG_3605

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun dördüncü etabı, Seydişehir ilçesinden başladı. 109 sporcu,187 kilometrelik Seydişehir-Alanya etabında birincilik için pedal çevirdi.

Turun startını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal verdi…

  1. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Seydişehir’in tanıtımı için çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, turun Seydişehir’de yapılmasında ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin ortasında bulunan Seydişehir’in 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 4.etabına ev sahipliği yapmasının mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Tutal, “Seydişehir- Alanya etabının ilçemizde düzenlenmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Bisiklet Federasyonu Başkanı Sayın Emin Müftüoğlu’na ve organizasyonda görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu tür organizasyonların tanıtım açısından önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Tutal, Seydişehir’in tanıtımına yönelik düzenlenecek bu tür etkinliklerin bundan sonrada devam etmesi için çaba harcamaya devam edeceklerini söyledi.

BAŞKANLIK KUPASINDA HEYECAN BAŞLADI

BAŞKANLIK KUPASINDA HEYECAN BAŞLADI

530IMG_3498Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın ilk şutuyla start aldı.

Seydişehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında düzenlediği ve bu yıl 2.si Yapılan Başkanlık Kupası, Seydişehir 60 Evler Stadında başlıyor.

Coşkulu seyircisi ve taraftarı ile i 530IMG_3518 530IMG_3520 530IMG_3521 530IMG_3530 530IMG_3537 530IMG_3555 530IMG_3551lk karşılaşmalarına gelen Kuran Spor- Bostandere Spor ve Ilıca Aile Çay Bahçesi Spor – Test Makine Spor turnuvanın da startını vermiş oldu. Başkan Tutal, Turnuvanın birlik ve beraberliğe vesile olması amacıyla böyle bir organizasyon başlattıklarını belirterek, çeşitli kurum ve kuruluşlar ile uzak yakın şehrin farklı mahallelerinden 400’ü aşkın oyuncunun katıldığını kaydetti. Başkan Tutal, 23 takımın kura çekimi ile fikstürünün kararlaştırıldığını ve toplam 42 karşılaşma yapılması planlandığını dile getirdi. Takımlara başarı dileklerinde bulunan Başkan Tutal’ın şutuyla turnuva başlamış oldu.

 

İlk gün karşılaşma sonuçları

Kuran Spor 8 – Bostandere Spor 1

Ilıca aile çay bahçesi spor 1 – Test makine spor 2

BİSİKLET TURU 4. ETABI ŞEYDİŞEHİR’DEN BAŞLADI

BİSİKLET TURU 4. ETABI ŞEYDİŞEHİR’DEN BAŞLADI

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

  1. 52.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabı Seydişehir’den başladı. 4 etabı Seydişehir Belediyesi önünde başlayan Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takvimindeki 2. HC kategorisinde yer alan ve 8 etaptan oluşan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu verilen startla başladı.

Seydişehir’de startı verilen 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na,  Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Seydişehir Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Seydişehir Belediye Başkanı  Mehmet Tutal, Konya İl Spor Gençlik Müdürü Ömer Ersöz, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve protokol üyeleri katıldı.

Turun startını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı EminMüftüoğlu, Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal verdi.

Toplam 16 takım,109 sporcunun katıldığı ve 187 kilometre mesafe kat edilecek yarışma,  Seydişehir istikametinden Alanya’da son bulacak.Cumhurbaşkanlığının himayesinde, 1963’ten beri düzenlenen ve bu yıl 52. Si düzenlenen tura, ilk kez Nevşehir,  Konya,  Aksaray ve Seydişehir etapları da dahil edildi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı  Emin Müftüoğlu, 4. etapta olduklarını belirterek, “Seydişehir’e ilk defa geldik. Bisiklet tarihinde bir ilk. İşallah bu son olmaz. Buradan da çok memnun kaldık. Bu kadar seyirci,  bu kadar atmosfer, bu kadar ilgi bisiklet adına çok güzel. Burada bisiklet sporunun gelişeceği ne inanıyorum. Ben herkes adına teşekkür ediyorum’’dedi.

  1. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet yarışlarının Seydişehir’de başlamasının onur verici olduğunu kaydeden Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit;’’Seydişehir tarihi ve turistlik bir merkez. Sanayinin olduğu, Kuğulu Parkın olduğu, Dünya’nın 3. cü uzun mağarasının olduğu güzel bir şehir. Kardeşliğin, barışın, hakim olduğu, güzel insanların yaşadığı bir şehir. Bisiklet sporunun buradan başlaması şehrim adına onur verici birşey. Spor alanında büyük çalışmalar yaptık. Bireysel sporlar alanında büyük başarılar elde ettik. 800 yakın lisanslı sporcumuz var. Güreş, tekvando, karate alanlında büyük başarılar elde ettik. Bisiklet özellikle son zamanlarda gelişen bir spor. Bisiklet turunun buradan başlaması onur verici bir şey’’dedi.

Bisiklet yarışlarının İlçe için gurur verici bir davranış olduğunu ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal  ‘’ Anakara’dan  İstanbul ‘dan bakınca Konya bir ova gibi görünür. Ama Seydişehir ovasıyla, yaylasıyla, dağıyla, göletleriyle, sanayisiyle, hayvancılığıyla, Türkiye’nin olmazsBSNIMG_3023a olmazı her şeyinin bulunduğu bir ilçemiz. 64 milyon nüfusu olan bir ilçe. Kültür seviyesi mükemmel olan bir ilçe. Sosyal çalışmalarda, kültürel çalışmalarla sportif çalışmalarda ve özellikle akademik başarılarda Konya da merkez ilçelerle yarışan birçok sportif çalışmalarda Konya’yı temsil eden bir ilçemiz. Böyle bir organizasyonun Seydişehir’de olmasıyla Seydişehir’i tanıtacağız.’’dedi.   ’’dedi.

İstanbul-İstanbul etabıyla başlayan yarış 8 günde tamamlanacak. Tur, 8 farklı etabın ardından,  1 Mayıs Pazar günü Marmaris’t sona erecek. Cumhurbaşkanlığının himayesinde, 1963’ten beri düzenlenen tura, ilk kez bu yıl  Kapadokya,  Konya, Aksaray ve  Seydişehir etapları da dahil edildi. 3. etabı gerçekleşen Aksaray –Konya yarışında ekipler, Seydişehir-Alanya, etabı sonrasında Alanya-Kemer, Kumluca-Elmalı, Fethiye-Marmaris ve Marmaris-Selçuk etaplarını geçerek finişe ulaşacak.

  1. Cumhurbaşkanlığı organizasyonunda Seydişehir Belediye Başkanlığı ve Seydişehir Kaymakamlığı tarafından Seydişehir Leblebisi dağıtılırken, minikler tarafından hazırlanan Sema, mehter ve halk oyunları gösterileri beğeni topladı. BSNIMG_3032 BSNIMG_3122 BSNIMG_3261 BSNIMG_3285 BSNIMG_3198

 

 

 

 

Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası Start aldı

kupa 2016_resize

 

BAŞKANLIK KUPASI 2. FUTBOL TURNUVASI FİKSTÜR KURASI YAPILDI

Seydişehir Belediyesi 2. Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası için Fikstür açıklandı. İlk Maç 27 Nisan.

Seydişehir Belediyesi’nin birlik, beraberlik ve kaynaşma amacıyla başlattığı ve geleneksel olarak devem ettirdiği futbol turnuvasına Seydişehir’in çeşitli kuruluşlarından ve topluluklardan başvuru oldu. 60 Evler Stadında başlayacak Futbol Turnuvasında bu yıl 23 takım yarışacak. Her meslekten kurum, kuruluş ve okullardan katılan yaklaşık 450 sporcu yarışacak. İlk karşılaşma ise 27 Nisan 2016 saat 17.00, 60 Evler Stadında gerçekleşecek.

 

Başkanlık Kupası 2. Futbol Turnuvası Fikstür

fikstür_resize

“TEOG Sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dilerim.”

 Teog Seydişehir

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, TEOG sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bu yıl 26-27 Nisan tarihlerinde TEOG Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavına girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.  TEOG sınavı heyecanını yaşayan öğrencilerin bütün yıl emeklerinin sınavlarını vereceklerini belirten Başkan Tutal, “Sınavlarına hazırlanıp, bu sınavlarda ter döken yavrularımıza Cenab-ı Allah kolaylıklar versin. Her birine başarılar diliyorum.” dedi.

Çocuklarımızın bilgiyle, eğitimle yoğrularak vatanımıza hizmet etmek için, geleceklerine hazırlandığını kaydeden Başkan Mehmet Tutal, temelinde aile eğitimi yatan ve ilkokullarda, liselerde sağlamlaştırılarak üniversitelerle sağlam bir birikim yapıldığını ve bu aşamalarda çocuklarımızın değerli emeklerini bu sınavlarda sergilediklerini kaydetti.

Geleceğimiz birer pırlantası diye bahsettiği öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Başkan Mehmet Tutal, sınava girecek öğrencilere aileleri ve çevrelerinin gereken hassasiyet ile yaklaşmalarını istedi. Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinde onların her zaman yanında olunması gerektiğini belirtti.

 

52. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU SEYDİŞEHİR’DE

cumhurbaskanl530

 52. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU SEYDİŞEHİR’DE

Dünyanın sayılı yarışlarından biri olan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Seydişehir Alanya etabı 27 Nisan Çarşamba günü Saat: 11.30’da Seydişehir Belediyesi önünden start alacak, tören saat:10:30’da başlayacak.

Seydişehir tanıtımına büyük katkı sağlayacak 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için Seydişehir Kaymakamlığı ve Seydişehir Belediye Başkanlığı tarafından güvenlik önlemi tedbirleri ve gerekli hazırlıklar tamamlandı.

SEYDİŞEHİR’İN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Seydişehir’de 27 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili Seydişehir Belediyesi’nin hazırlıklarını sürdürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  organizasyonun Seydişehir’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Çarşamba günü başlayacak olan Seydişehir- Alanya etabı tüm Dünya’da canlı olarak yayınlanacak. Onlarca ulusal ve uluslararası kanaldan dünyaya sunulacak organizasyonda tüm dünya Seydişehir’i tanıma fırsatı bulacak.” dedi.

Başkan Tutal; Seydişehir tanıtımı için Seydişehir leblebi standı, Seydişehir güzelliklerini yer aldığı reklam çalışmaları yapıldığını belirtti.

Organizasyonda minik öğrencilerin sema ve mehter gösterileri, halk oyunları planlanırken, yöresel kıyafetli çocuklar organizasyonda görev alacak. Seydişehir fotoğraflarının yer aldığı 1.000 adet tişört te ilçenin tanıtımı için öğrencilere ve organizasyon görevlilerine dağıtılacak.

 

 

23 NİSAN ŞENLİKLERİ İLE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

530IMG_2631 530IMG_2790530IMG_2553530IMG_2597530IMG_2541 530IMG_2802530IMG_2590

23 NİSAN ŞENLİKLERİ İLE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Seydişehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenlediği 23 Nisan şenliklerinde 7’den 70 ilgi yoğundu.

Şehit Mehmet Uysal Parkı Meydanında yapılan etkinliklere Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, çocuklar ve aileleri katıldı.

Birebirinden güzel eğlence, oyun ve yarışmaların yer aldığı programda çocuklar gönüllerince eğlendi.

Çocuklar ve gençler için ne kadar hizmet etse, ne kadar çalışsa az olacağını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek gerçekten yol yapmaktan, asfalt yapmaktan, park ve bahçe yapmaktan daha güzel olduğuna inanıyorum. Biz bu çalışmalarımızı, bu hizmetlerimizi özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik olan sosyal faaliyetlerimizi artırarak devam edeceğiz.” dedi.

Irak’ta, Suriye’de, Dünya’nın başka coğrafyalarında bombalar altında canlarını veren, ailesini kaybederek öksüz ve yetim binlerce çocuk olduğunu kaydeden Başkan Tutal; “Bu ülkeyi huzurlu bir şekilde yönetebilen yöneticilerimize ne kadar dua etsek azdır. Dünya’nın en güzel Coğrafyasında yaşıyoruz. Allah’ın izniyle yaşamaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Okullarda 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik ve Çocuk Bayramının çok güzel bir şekilde, şenlik havasında kutlandığını ifade eden Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit; “Başkanımız çok güzel bir etkinlik hazırlamış. Çok güzel hoş bir ortam var. Bu sosyal faaliyetlerin devam etmesini diliyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarını ardından Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer tarafından Şehit Mehmet Uysal Parkı Meydanında bulunanlara Türk Bayrakları dağıtıldı.

Balondan yapılan çocuk parkı minikler ve büyüklerin ilgi odağı olurken meydan renkli görüntülere sahne oldu.

BAŞKANLIK KUPASINDA FİNAL HEYECANI

530IMG_2399 530IMG_2405 530IMG_2410 530IMG_2418 530IMG_2420

BAŞKANLIK KUPASI FİNALDE

Seydişehir Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği Başkanlık Kupası Voleybol turnuvasında şampiyon Zincirlitaş Spor’un oldu.

Seydişehir Belediyesi Kültürel ve sosyal faaliyetleri kapsamında başlattığı Başkanlık Kupası turnuvaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Başkanlık Kupası Voleybol Turnuvasında 14 takım kıyasıya bir karşılaşma ile finale ulaştı. Dereceye giren 4 takıma kupaları teslim edilirken birlik beraberlik ve coşku bir arada yaşandı.

Ödül törenine Seydişehir Belediye Başkanını temsilen Meclis üyesi Şaban Ayten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Gençlik ve spor Müdürü Soner Balcı ve Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Alaaddin göncü takımların kupalarını teslim etti. Meclis üyesi Şaban Ayten, turnuvaya katılan tüm takım oyuncularını tebrik ederek,  çeşitli kurumların ve Seydişehir’in uzak yakın birçok mahallesinden katılan sporcuların bir araya gelerek bu coşkuya ortak olmalarının güzel olduğunu ifade etti. Meclis Üyesi Ayten, turnuvada idareci, antrenör ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Turnuvada Sağlık Meslek Lisesi 2.lik, Enis Şanlıoğlu Lisesi 3.lük elde ederken, Tepecik Spor ise En Centilmen takım olarak seçildi.

TEMSİLİ BELEDİYE BAŞKANI EMİNE KAYA

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,Başkanlık Makamını Emine Kaya’ya bıraktı.

IMG_2221+ IMG_2216

Her yıl 23 Nisan’da kamu kurum ve kuruluşlarında mülki ve idari amirler makamlarını minik öğrencilere bırakırken, geleceğin idarecisi, yöneticisi çocuklar temsili olarak bir günlüğüne makamları emanet alarak yönetimde bulundular.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, makamını 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Çavuş Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Emine Kaya’ya teslim etti.

Okul Müdürü Mustafa Uslu’nun da bulunduğu programda Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  bu günün gençlerinin çocuklarının, yarının yöneticisi, idarecisi belki doktor ve belediye başkanı olacağını dile getirerek, Emine Kaya’nın doktorluk hedefinin yanında bir yönetici olabileceğini kaydetti.

Başkanlık makamına temsili olarak oturan Emine Kaya’nın Başkan Tutal’a yönelttiği ‘Belediye Başkanlığına nasıl karar verdiniz’ sorusu üzerine Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “En çok sevdiğim meslek öğretmenlik. Tekrar memur olur musun deseler, yine öğretmenliği tercih ederim. Ben öğrencilerimi ve eğitimi çok seviyorum. Eğitim Hayatının yanında dernek ve vakıf çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarda Belediye başkanlığına benzer faaliyetler. Çalışmalar sosyal faaliyetler. Oradaki yaptığımız hizmetlerin daha büyüğünü Belediye Başkanlığında yapılacağı kanaati oluştu. Arkadaşlarımızla istişare ettik. Allah nasip etti Seydişehir Belediye Başkanı olduk” dedi.

Seydişehir’e yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi alan Emine Kaya başkanlık mesleğinin çok yoğun hizmet gerektiren bir meslek olduğunu kaydetti.

Seydişehir Belediyesi Başkanlık makamını devralan Emine Kaya Fen İşleri Müdürünü arayarak okullarındaki bazı isteklerini talep ederek yerine getirilmesi talimatını verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Emine Kaya’ya eğitim öğretim hayatında başarılar dilerek kendisine günü anısına hediye takdim etti.

SEYDİŞEHİR’DE “KUTLU DOĞUM VE RESUL’E İTAAT”PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

Seydişehir Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Seydişehir Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen program vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kutlu doğum programına katılan misafirlere Seydişehir Belediyesi tarafından özel baskısı hazırlanan “RESUL’E İTAAT” isimli kitabı hediye edildi. Kutlu doğum programı kapsamında Seydişehir Belediyesi’nin kültürel yayınlarına bir yenisini daha ekleyerek 10 Bin adet özel baskısını yaptırdığı Yazar Halil Pınar’ın “RESUL’E İTAAT” isimli kitabı ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Programa Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Prof. Dr. Zekeriya Güler, Emniyet Müdürü Erkan Aydoğan, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Yalıhüyük İlçe Müftüsü Osman Orbag, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, siyasi parti temsilcileri, STKBaşkanları ve davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program SeyyidharunCami müezzin kayyımı Muslu Kuş’un Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Seydişehir’de  buluna  çeşitli Anaokulu  öğrencileri tarafından  tarafından    Kutlu   doğum  temalı   gösteriler  ise programa renk kattı.

İlçe  Müftüsü Kemal Demirel, Kutlu  Doğum, Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet temalı programda ‘Tevhid’ ve ‘vahdet’in önemini ifade ederek,“İnsanlığı yüceltmek için Hz. Peygamber(sav) ‘gelin birlikte olalım’ diyor. Nerede diyecek olursanız Hz. Peygamberimizin yaşadığı, öğrettiği yolda. ‘Eğer Allah’ı seviyorsanız; Allah’ın elçisi olan bana tabi olun ki Allah’ta sizi sevsin’ diyor, Hz. Peygamberimiz ve onun izinden gidenler olmayı Allah bize nasip etti. Onun için Tevhid ve Vahdet bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Zekeriya Güler ise Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet temalı  konferansını sundu.

Programda konuşma yapan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, Peygamber Efendimizin insanlığa örnek olacak bir ahlaka sahip olduğunu dile getirerek her bireyin, her milletin örnek alması gerektiğini kaydetti. Başkan Tutal, Cenab-ı Allah’ın Peygamber Efendimiz (s.a.v.) için “Şüphesiz Sen Yüce Bir Ahlak Üzeresin.” Ayetini hatırlatarak Efendimizin ahlakının yüceliğine vurgu yaptığını belirtti.

Program sonunda Kutlu doğum haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

BSNIMG_2082 BSNIMG_2145 BSNIMG_2153 BSNIMG_2181 BSNIMG_2124