Monthly Archives: Ocak 2016

İBADETHANELER BELEDİYE TARAFINDAN TEMİZLENİYOR

İBADETHANELER BELEDİYE TARAFINDAN TEMİZLENİYOR
Seydişehir Belediyesi, camilerde başlattığı temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Seydişehir Belediyesi Cami Temizliği
Belirli periyotlarla merkez ve taşra mahalleler de bulunan camileri temizleyen Seydişehir Belediyesi temizlik ekipleri, gelen temizlik taleplerini de geri çevirmiyor.
İlçedeki ibadethanelerin eksiklikleri için harekete geçen Seydişehir Belediyesi Cemaatin camilerde temiz ve rahat ortamlarda namaz kılabilmeleri için düzenli olarak ibadethanelerin temizliğini yaptırıyor.
Seydişehir Camileri
Vatandaşların temiz ve sağlıklı bir şekilde camilerde ibadetlerini yapmaları için temizlik çalışmalarına aralıksız devam edildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Ekiplerimiz başlattığımız temizlik çalışmalarında iç ve dış mekanlarda sürdürüyor. Belediye olarak görevimiz yalnız yol, kanalizasyon, park ve bahçelerimizi temiz tutmak değil, vatandaşımızın yoğun olarak kullandığı ibadethanelerimizi de temiz tutmak bizim sosyal belediyecilik anlayışımız içindedir. Düzenli olarak belirli periyotlarda merkezde ve mahallerimizde bulunan camilerimizin temizliği ekiplerimiz tarafından yapılıyor” dedi.
Seydişehir Camileri

HARABE EVLER SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TEMİZLENİYOR

HARABE EVLER SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TEMİZLENİYOR
Seydişehir Belediyesi taşra mahallelerdeki yıkılmak üzere olan harabe evlerin yıkımına başladı.
Taşra mahallelerde bulunan yaşlı ve yıkılmak üzere olan harabe evler mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelmişti. Gelen talepler üzerine durum tespiti yapan Seydişehir Belediyesi harekete geçerek gerekli çalışmaları başlattı.
BSNCIMG0079
Her an yıkılma tehlikesi yaşayan harabe evler Seydişehir Belediyesi tarafından yıkılarak temizleniyor. Birçok mahalledeki yaşlı evlerin hem kötü görüntü oluşturması, hem de çevreye olası zararlarını düşünen Seydişehir Belediyesi, temizlik çalışmalarını başlattı. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yıkılmak üzere olan harabe evlerin tespitinin yapılarak çevreye zarar verebilme ihtimaline karşı iş makineleri ile temizlik çalışmalarına başlanıldığını kaydetti. Başkan Mehmet Tutal, ekiplerinin yaz aylarında park, bahçe, yol vb. işlerde tam zamanlı çalıştığını dile getirerek, yağışlı kış aylarında da mahallelerin eksiklikleri ve talepleri için aralıksız hizmet götürüldüğünü söyledi.
BSNCIMG0083
Mahalle sakinleri başlatılan hizmetten oldukça memnun olduklarını ifade ederek, hem tehlikeli yapılardan kurtulduklarını, hem de harabelerden kurtularak mahallelerinin temiz bir görüntüye kavuşturulduğu için Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ettiler.
BSNCIMG0109

BSNCIMG0402

SEYDİŞEHİR BLD. SAHASINDA RAKİBİNİ 3-2 MAĞLUP ETTİ

SEYDİŞEHİR BLD. SAHASINDA RAKİBİNİ 3-2 MAĞLUP ETTİ
Seydişehir Belediye Spor ’un bu hafta ev sahipliğini yaptığını Voleybol 2. Lig karşılaşmasında misafir takım Anadolu Üniversitesi’ni 3-2 yendi.
bsnIMG_6021
Seydişehir Belediyesi tarafından yaklaşık 1 milyon liralık harcama ile yenilenen Seydişehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen karşılama Seydişehir Belediyesi takımının azimli oynadığı setle 16-14 lük puan alarak karşılaşmayı lehine çevirmeyi başardı.
bsnIMG_6023
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bir süredir tadilata alınan Kapalı Spor Salonu’nun yeni yüzüyle hizmete başladığını ve bundan sonraki maçlarda konforlu bir ortamda takımlara ev sahipliği yapılacağını kaydetti. Başkan Tutal, 2. Ligde yarışan Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü takımının başarısını tebrik ederek, emeği geçen yönetici, antrenör ve sporculara teşekkür etti.
bsnIMG_6055
Seydişehir Anadolu Lisesi Basketbol Takımı’ndan Voleybol takımlarına buketli jest
Hafta sonu Seydişehir Kapalı Spor Salonu Anadolu Üniversitesi – Seydişehir Belediyesi karşılaşması öncesi Seydişehir Anadolu Lisesi Bayan Basketbol Takımı, misafir takıma, Seydişehir Bld. Takımına, yönetici, hakem ve antrenörlere çiçek verdi. Sporun kardeşliğin, dostluğun pekişmesinde önemli rol oynadığını ve bu vesileyle misafir takım dahil tüm oyunculara ve görevlilere çiçek verdiklerini ifade eden genç sporcular, her iki takıma da başarılar diledi.
bsnIMG_6060
Karşılaşma; SEYDİŞEHİR BLD. – ANADOLU ÜNİV. (3-2) 1.set 25-16 2.set 16-25 3.set 23-25 4.set 25-23 5. Set 16-14
Amatör spor kulüpleri maçları TEOG nedeni ile ertelendi.
Seydişehir Belediye Spor Kulübü U19 ve Süper Amatör maçları TEOG sınavı sebebi ile ertelendi.
U 19 karşılaşması bu hafta 27 Ocak Çarşamba Karaman
Süper Amatör karşılaşması ise 31 Ocak Pazar Karaman’da oynanacak.
bsnIMG_6062
bsnIMG_6113

SEYDİŞEHİRLİ GENÇLERE KINALARI YAKILDI

SEYDİŞEHİRLİ GENÇLERE KINALARI YAKILDI

Seydişehir’de geleneksel hale gelen asker şenliklerine Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal da katılarak askere gidecek gençlere “Görevleriniz hayırlı, mübarek olsun.” dedi.
IMG-20160124-WA0011
Ketenli, Gevrekli, Taraşçı, Boyalı, Kesecik mahallelerinde düzenlenen asker şenlikleri ile gençler teröre meydan okuyor. Ülkemizde yaşanan terör olaylarının kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden gençler, Türk Bayraklarına sarılarak kınaları yaktırdıklarını söyleyerek,  “Bizler askere şenlikle, güle oynaya gideriz. Nasipse Şahadet şerbeti içeriz.” Dediler.
IMG-20160124-WA0017
Gençleri asker şenliğinde ziyaret eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise gençliğin onur verici simgelerinden biri olan askerlik görevinin hayırlar ile yapılıp ailelerine dönebilmelerini temenni ederek, “Ülkemizde yaşanan huzursuzların ülkemizin her noktasında görev yapan güvenlik kuvvetleri ile bertaraf edildiğini huzur ve sükuneti sağladıklarını dile getirerek, “Vakti gelince bütün gençlerimiz gözünü kırpmadan seve seve vatani görevini yapmaya gidiyorlar. Cümle vatan evlatlarımız ile birlikte herkese hayırlı teskereler diliyorum.” Dedi.
CIMG0700
Kurban olsunlar diye gençlerimizi iki yerde kınaladığımızı hatırlatan Başkan Mehmet Tutal, gençlere seslenerek, “Kızlarımızı  gelin olduklarında kınalarız eşine ailesine kurban olsun diye. Erkek evlatlarımızı da askere giderken kınalarız. Vatanına kurban olsun diye. Bu değerlerimiz olduğu sürece vatanımızın hiç bir zerresine kimseler zarar verememiştir, veremeyecektir de. Nasıl Biz zamanında Çanakkale’de düşmanı sulara gömdüysek; son zamanlarda ülkemiz üzerinde oyunlar oynayan, Allah inancı olmayan, maşa olarak kullanılan, ev, okul, hastane yakan, Pkk, Hdp vs. ye, gerek askeriyle, gerek polisiyle gereken ders verilmiştir, verilmeye de devam edecektir. Bizler de bu yürek, bu inanç, bu vatan sevgisi olduğu sürece hiç bir kuvvet bizleri yıkamayacaktır.” Dedi.
CIMG0705
CIMG0698

Çocuklara en anlamlı karne hediyesi, Seydişehir Belediyesi’nden geldi…

EN GÜZEL HEDİYE, SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN

Çocuklara en anlamlı karne hediyesi, Seydişehir Belediyesinden geldi…

Başkan Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi  ilçenin değerlerini, özelliklerini anlatan hikaye kitabı “Hazine Avcısı”nı ve kitabın yazarı Alper Akdeniz ilkokul öğrencilerine hediye etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tarafından Seydişehir’de öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine 10 Bin kitap hediye edildi…

Ünlü Yazar, Yönetmen Alper Akdeniz tarafından kaleme alınan Hazine Avcısı adlı kitapta Seydişehir’i baştan sona gezen iki kardeşin başlarına gelen maceralar anlatılıyor. Belediye tarafından tatil süresince daha iyi vakit geçirmeleri için tüm öğrencilere Seydişehir’e özel hazırlanan hikaye kitabı hediye edildi…

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ile Yazar Alper Akdeniz Şehit Özgür Öncel İlkokulu ve İhsan Tekin İlkokulundaki kitap dağıtım törenine katıldı… Bilgiye ulaşmanın en güzel yolunun çalışmak olduğunu, bunun içinde kitap okumak gerektiğini kaydeden Başkan Tutal; kitabın çocukların Seydişehir’i daha iyi tanıması açısından önemli olduğunu belirtti.

Öğrencilere okumayı sevdirmek, kitabı tanıtmak ve öğrencilerle birlikte olmak istediklerini ifade eden Başkan Tutal “Birinci dönem sonunda kültür faaliyetleri içerisinde böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Kitabımızın hazırlanmasında emeği geçen yazarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi. Öğrencilere iyi tatiller dileyen Başkan Tutal, ilk baskı olan 10 Bin kitabın ilköğretim okulu öğrencilerine hediye edildiğini kaydetti.

Başkan Tutal, beraberinde kendisine eşlik eden Yazar Yönetmen Alper Akdeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Şube Müdürü Ali Uluyurt ve Okul müdürleri ile birlikte Hazine Avcısı kitabını sınıfları gezerek öğrencilere dağıttı. Başkan Tutal, okul müdürlerine Seydişehir’in tarihini değerlerini simgeleyen tablo hediye etti.

530IMG_5845

 

 

 

 

 

530IMG_5833

 

 

 

 

 

530IMG_5924

 

BELEDİYE KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE İLK TEDBİRLERİNİ ALARAK ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI

BELEDİYE KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE İLK TEDBİRLERİNİ ALARAK ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI
Seydişehir Belediyesi gece başlayan yoğun kar yağışına karşı gerekli tedbirli alarak yol temizlik; solüsyon ve tuzlama çalışmalarını başlattı.
kar (1)
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de rahmetin; kar yağışlarının özlemle beklendiğini belirterek, yoğun bir şekilde başlayan kar yağışının ilçemize hayır ve bereket getirmesini temenni etti. Başkan Tutal, yağışların şiddetle devam etme olasılığına karşı kar temizlik ekiplerinin tamamımın teyakkuz içinde beklediğini ve bir yandan da buzlanmalara karşı merkez cadde ve sokaklarda solüsyon diğer bölgelerde ise tuzlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.
kar (2)
Yoğun kar yağışı ile eğitim öğretime bir günlük ara verilirken ilçe merkezinde ve taşra mahalleler de dahil olmak üzere ulaşımın kontrol altında tutulduğunu kaydeden Belediye Başkanı Tutal, ekiplerin 24 çalışma programında olduğunu söyledi.
kar (9)

SEYDİŞEHİR’DE “SANA İHTİYACIM VAR” KAMPANYASI BAŞLATILDI

SEYDİŞEHİR’DE “SANA İHTİYACIM VAR” KAMPANYASI BAŞLATILDI
Bayırbucak Türkmenleri ve ilçede sığınan Mülteciler için Kaymakamlık, Seydişehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek “Sana İhtiyacım Var” sloganıyla kampanya başlattı.
bsnDSC_0064
Yardım şubesi ve yardım toplama deposunun açılışında konuşan Seydişehir Belediye Başkanı mehmet Tutal, Seydişehir’de 500’den fazla Suriyeli misafirin olduğunu ve Bayırbucak Türkmenlerinin sıkıntılı zamanlar yaşadıklarını hatırlatarak herkesin duyarlı olunması gerektiğini söyledi. Başkan Mehmet Tutal, “Seydişehir insanı yardımsever. Bir dağınıklık söz konusuydu. Kaymakamımız başkanlığında, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, muhtarlarımız sivil toplum örgütlerimiz, odalarımız bir araya gelerek bir komisyon oluşturduk. Düzenli ve adil bir şekilde tel elden yardımların dağıtılması kararı aldık. Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmesi noktasında çalışmamız oldu.” Dedi. Başkan Tutal, Müslüman olarak, insan olarak mazlum, ihtiyaçlı insanlara, Müslümanlara yardım etmenin herkesin asli görevi olduğunu kaydederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
bsnIMG_5458
Kaymakam Regaip Ahmet Özdemir, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, ilçede zor durumda olan Suriyeli ve Türkmenlerin olduğunu belirterek yardım organizasyonuna desteklerinden dolayı STK lara ve Belediye Başkanına teşekkür etti.
Kaymakam Özyiğit, “Vatandaşlardan talepler geldi. Organizasyon başladı. Seydişehir için hayırlı olacağına inanıyorum. Bu tür organizasyonlar insanları hareketlendirir. Üzerimizdeki ölü toprağını atar. Bu bir vesile. Ben hayırsever işinin hayırlı olacağını düşünüyorum. Türkiye’de çeşitli yerlerde bu tür organizasyonla yapılıyor. Ama ben Seydişehir’de farklı bir şey görüyorum. Hiç bir ayrım gözetmeden herkes katılıyor. Bu Seydişehir’in güzelliğini, vefasını gerçekten köklü olduğunu gösterir.” Dedi.
bsnIMG_5470
Hacı Seyitali Mh. 202 sk. Makro Market karşısında açılan yardım deposu işgal altında olan Bayırbucak Türkmenleri ve ilçedeki mülteciler için yardımları kabul etmeye başladı. Kaymakamlık, Belediye ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği kampanya ile temel gıda maddeleri, giysi, ayakkabı ve çeşitli ihtiyaç maddeleri yardım deposunda toplanabilecek.
Nakit yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası Seydişehir Şubesi İBAN TR78 0001 0001 7540 4617 9950 04
bsnIMG_5477
bsnsana ihtiyacım var

BAŞKAN TUTAL, ŞAMPİYON KARATECİ’Yİ TEBRİK ETTİ

BAŞKAN TUTAL, ŞAMPİYON KARATECİ’Yİ TEBRİK ETTİ
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kocaeli’nde düzenlenen Karate Türkiye Şampiyonasında 1.lik kürsüsüne çıkarak Seydişehir’i ve Konya’yı gururlandıran Seydişehirli Sporcu Ramazan Ateş’i tebrik edip altınla ödüllendirdi.
Seydişehir Belediye Spor Kulübü Karate Antrenörleri Ali Osman Güler ve Ali Buğdaycı Türkiye Şampiyonu Ramazan Ateş ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret etti.
DSC_0030
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Karate Şampiyonu Ramazan Ateş’i makamında ağırlayarak göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı tebrik ederek Antrenörlerine teşekkür etti. Seydişehir’de ferdi ve takım sporlarında yüksek bir potansiyele sahip olduklarını dile getiren Başkan Mehmet Tutal, her geçen gün Seydişehir’de başarıdan başarıya koşan takımların gurur verici olduğunu söyledi. Tutal, “Bir çok branşı Seydişehir Belediye Spor Kulübü bünyesine kattık. Amacımız sporla yetişen, spor ahlakı ile yetişen başarılı sporcular yetiştirmek. İmkanlarımız nispetinde desteklerimizi tüm spor branşlarımızda sporcularımız için sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.
Kocaeli ilinde 7-10 Ocak tarihleri arasında 450’si bayan 1100 sporcunun yarıştığı Ümitler ve Gençler Karate Şampiyonasında, Seydişehir Belediye Spor Kulübü sporcusu 68 Kg. da yarışan Ramazan Ateş, gençler kategorisinde şampiyon oldu. Kocaeli Türkiye Şampiyonası’nda Konya’nın da tek şampiyonu olan Ramazan Ateş, önümüzdeki aylarda düzenlenecek Balkan ve Uluslararası maçlarda ülkemizi temsil edecek
DSC_0038

SEYDİŞEHİR – KULA 3-1 LİK KARŞILAŞMASI SEYDİŞEHİR’Lİ TARAFTARI SEVİNDİRDİ

SEYDİŞEHİR – KULA 3-1 LİK KARŞILAŞMASI SEYDİŞEHİR’Lİ TARAFTARI SEVİNDİRDİ
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de devam eden 2.lig voleybol, Süper Amatör ve U19 Futbol karşılaşmalarına katılarak sporculara başarı dileklerinde bulundu.
BSNIMG_5044
Başkan Tutal, birçok ferdi ve takım sporlarını Seydişehir Belediye Spor Kulübü bünyesine aldıklarını ifade ederek, Seydişehir’de gençlerin sporla iç içe olmalarını istediklerini dile getirdi. Başkan Mehmet Tutal, Seydişehir’de devam eden futbol ve voleybol karşılaşmalarında sporcuları ziyaret ederek başarılar diledi.
Voleybolda ilk 5’e giren Seydişehir, Futbol’da U19 da 8 farkla maçı alırken Süper Amatörde 3-1 lik mağlubiyet ile hafta tamamlandı.
BSNIMG_5024
BSNIMG_5023
Voleybol 2. Lig A gurubunda mücadele eden Seydişehir Belediye Spor 2015-2016 sezonunun 2. yarısına Kula Belediye Spor galibiyeti ile başladı.
Seydişehir takımı 2. yarıya Ziraat Bankası A takımında da oynayan Nijerya asıllı oyuncusu Cansın OgbaiEnoboifo’ nunda katılmasıyla tam kadro sahaya çıktı. 25-21 ,28-26,23-25 ve 27,25 lik setlerle rakibini 3-1 yendi. Bu galibiyetle 2 sıra birden yükselen takım 22 puan ile 5. Sırada yer aldı.
Kulüp yöneticisi ve voleybol şube sorumlusu Ömer Dinçsoy, hedeflerinin ilk dörde girmek olduğunu belirterek, Play -of ‘a kalmak için çalıştıklarını ifade ederek, antrenör ve oyuncuları kutladı.
Kulüp Başkanı Alaattin Göncü de Kula Belediye Sporu karşısında 3-1 lik galibiyeti kutlayarak, desteklerini esirgemeyen Başkanı Mehmet TUTAL’ a yöneticilere ve taraftarlarına teşekkür etti.

Sıra Takım O G M A V P
1 ADANA BYZ ALGOMED 14 13 1 41 6 40
2 AFYON BLD. 14 10 4 34 16 31
3 TOFAŞ SPOR 14 9 5 35 27 27
4 DÜZCE BLD. 14 8 6 31 24 25
5 SEYDİŞEHİR BLD. 14 8 6 30 30 22
6 TFL ALTEKMA 14 7 7 26 27 21
7 ANADOLU ÜNİV. 14 8 6 28 28 20
8 KONYA B.ŞEHİR BLD. 14 7 7 25 27 20
9 ISPARTA SPORTİF GENÇLİK 14 7 7 26 28 19
10 OKYANUS KOLEJİ 13 6 7 24 26 17
11 KULA BLD. 14 6 8 21 31 16
12 İSTANBUL B.ŞEHİR BLD. 14 4 10 21 30 15
13 PTT 14 4 10 22 33 15
14 MALİYE OKULLARI 13 0 13 8 39 3

Futbolda ise bu hafta U 19 Seydişehir Belediye Spor 8 – Bozkır Gençler Birliği 0
Süper Amatör 12. Haftada ise Seydişehir Belediye Spor 1 – Selçuk Spor 3
1. Amatör Kümede Bozkır Bld. – Seydişehir Bld. 3-2 lik skorları ile haftayı tamamlamış oldu.
BSNIMG_4961
BSNIMG_4958
BSNIMG_5053
BSN12274706_331544280349288_3754345533396935120_n
BSNIMG_4901
BSNIMG_4947

BAŞKAN TUTAL 10 OCAK’TA BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

BAŞKAN TUTAL 10 OCAK’TA BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Adile Baysal Kültür Evi’nde gazetecilerle bir araya gelerek arabaşı ikramında bulunuldu.
Konuklara günün anlam ve önemini anlatan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam, her yıl Seydişehir Belediyesi tarafından basın mensupları için program düzenlendiğini; bu yılda geleneklerimizden olan Arapaşı programının yapılarak bir araya gelmenin güzel olduğunu ifade ederek, organizasyonu düzenleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür etti.
BSNIMG_5149
Yerel basının sıkıntılarını eksikliklerini paylaşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam; Cemiyet’in istikrarlı derneklerden biri olduğunu ifade ederek, “Basın güven mesleğidir. Bu durumda Haber yapan arkadaşlarımızın da güvenilir olması gerekiyor. Seydişehir’de bunu büyük ölçüde başardığımıza inanıyoruz.” dedi.
BSNIMG_5127
Gazetecilerin zor şartlar altında çalıştıklarını bildiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise iletişim çağının hızlı bir şekilde gelişmiş olmasıyla dünyanın bir ucundan bir ucuna dakikalar için haber akışının sağlandığını ifade ederek, “Çalışma alanı olarak değerlendirdiğimizde, gerçekten çok zor bir çalışma ortamı. Zor bir çalışma alanı. Onun için basın mensubu kardeşlerimize bu çalışma ortamında rabbimden kolaylık diliyorum.”dedi.
TUTAL; “BASIN BİZİM GÖRMEYEN, GÖREMEYEN GÖZÜMÜZ’’
Basın çalışmalarının zor bir ortamında zorunluluk isteyen bir çalışma istediğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Yerel anlamda 2 yılımızı tamamladık. İlçemizde medeni noktada bir araya gelme noktasında, sosyal noktada bizim ölçeğimizde kıyasladığımızda birçok ilçeden çok daha güzel bir ilçe. Sosyal, kültürel yapımız önde. Bu noktada herhangi bir sıkıntımız olmadan gerek basın mensuplarımızla, gerekse sivil toplum kuruluşlarımızla 2 yıllık süremizi tamamlamış bulunuyoruz. Eleştirilere her zaman açığız. Biz basınımızı göremeyen gözümüz, duyamayan kulağımız olarak algılıyoruz.
BSNIMG_5109
Arkadaşların köşe yazılarından, birebir sohbet ortalarımızda veya haberlerinden faydalanıyoruz. Bu noktada ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biz görüş ve düşüncelerinize her zaman açığız. Şimdiye kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı basın mensubu arkadaşlarımıza, ağabeylerime kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Günlerini hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.
Gazetecilerin önemli görev yaptıklarını ifade eden Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, gazeteciliğin kamu hizmeti olduğunu kaydederek, gazeteciliğin her ne kadar güzel bir hizmet gibi görünse de kamu hizmeti olduğunu söyledi. Kaymakam Özyiğit; “Siz insanları uyarıyorsunuz. Yöneticileri uyarıyorsunuz. Vatandaşı bilgilendiriyorsunuz. Çok önemli bir iş. Yapıcı eleştiri yapıyorsunuz. Buda çok güzel. Seydişehir’de çok güzel bir uyum var. Ben teşekkür ediyorum gazetecilerimize.” dedi.
BSNIMG_5095
Programa İlçe Kaymakamı Ahmet Regaip Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Aydoğan, Seydişehir Askerlik Şube Başkanı Fırat Ekinci, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konuner, Seydişehir protokolü , sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Seydişehir basını katıldı.
Programın sonunda katılımcılara söz verilirken Belediye Başkanı Mehmet Tutal gazetecilerle bir süre sohbet etti.
BSNIMG_5085