Monthly Archives: Aralık 2015

TOKİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN TUTAL’A TEŞEKKÜR

TOKİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN TUTAL’A TEŞEKKÜR
Toki Anaokulu öğrencileri Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
t
Okul Müdürü Fadime Güler nezaretinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret eden minik öğrenciler Başkan Tutal’a okullarında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.
Anaokulu öğrencilerin kendilerine yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Tutal, kendisinin de eğitim camiasından geldiğini ifade ederek, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Her konuda iyi eğitim almalılar. Eğitim konusunda ayrım gözetmeden elimizden gelen her türlü desteğe devam edeceğiz. Eğitime, kültürel ve sportif etkinliklere önem veriyoruz.” dedi.
t (1)
Toki Anaokulu Müdürü Fadime Güler ve Okul Aile Birliği üyeleri Başkan Tutal’ın okullarına yapmış olduğu hizmetler ve eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
t (2)
t (3)

SEYDİŞEHİR’DE ÖĞRENCİLERE “ERTUĞRUL OSMAN MEVLANA” TİYATROSU

Mehmet Tutal
Seydişehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesinin kültürel etkinlikler kapsamında ortaklaşa düzenlediği “Ertuğrul Osman Mevlana” tiyatrosu Seydişehir Şaban Cengiz Kültür merkezinde öğrencilerle buluştu.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal konuşmasında artık sosyal bir belediyecilik anlayışı ile sosyal ve kültürel etkinliklere daha çok önem verdiklerini belirtti. Kimi zaman Büyükşehir Belediyesi kimi zaman ise Seydişehir Belediyesi olarak bu tür etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Başkan Mehmet Tutal, “Son yıllarda park, bahçe, yol yapmanın yanında sosyal ve kültürel etkinliklerimiz ile sosyal belediyecilik noktasında öne çıktı. Bu etkinliklerimizden biri de tarihimize çağrışım yaptıracak Ertuğrul Osman Mevlana tiyatrosudur.” Dedi.
Başkan Tutal, tarihimizi iyi anlamamız gerektiğini ifade ederek, tarihimize milli ve manevi değerlerimize, özellikle tarihimizdeki değerlere baktığımız zaman bazı isimleri görüyoruz. Bir Osman Gazi’nin Bir Ertuğrul Gazi’nin arkasında bir Mevlana’nın olduğunu, bir Fatih’in arkasında Ak Şemseddin’nin olduğunu; yani manevi şahsiyetlerin olduğunu biliyoruz. Biz bu değerleri anlayabilirsek kendi tarihimizi daha iyi anlarız. Tarihte nasıl çağlar açıp, çağlar kapatabildiğimizi net olarak görmüş oluruz. Bir gençlik kendi tarihi değerlerinden, kendi milli değerlerinden ne kadar kopartılırsa özünü o kadar kaybetmiş olur. Bunlardan birisi bu gün basınıyla yayınıyla bizim gençliğimiz üzerine oynanan oyunlardır. Ama Elhamdülillah sizleri görünce bizim gençliğimiz üzerinden hesaplar yapılsa da, bu hesapların tutmadığını; bizim gençlerimizin kendi tarihine, kendi kültürüne, kendi inancına, kendi milli değerlerine daha çok sahip çıktığını görüyoruz. Katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesine de teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

530IMG_4495Kültürel etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen “Ertuğrul Osman Mevlana” tiyatrosu oyununda, Anadolu Selçuklu Devleti’nin uç beyi konumunda bulunan Ertuğrul Gazi’nin, Anadolu Selçuklu Devletinin başkenti Konya’yı ziyareti sırasında Şeyh Abdülaziz ve Mevlana ile tanışması, onların dualarını alması ve bu ziyaretin Osmanlı Devleti’nin kuruluşundaki etkileri anlatılıyor.

530IMG_4526530IMG_4558

AK PARTİ KONYA İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

AK PARTİ KONYA İL TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret eden Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Akmeşe, hiç bir başarının tesadüf olmadığını dile getirerek, bir başarının elde edilebilmesi için çok çalışılması gerektiğini ifade etti.
DSC_0002

Başkan Tutal’a Seydişehir’deki çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sadece seçim döneminde değil her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışıldığını ifade etti. Tutal, “Ak Parti, gençlik kolları ve kadın kollarıyla birlikte ülkesini ve milletini seven güçlü bir ekibi vardır. Bu ekip Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz hizmet için çalışıyor.” dedi.
Ziyarette Ak Parti Konya il başkan yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Nurettin Akmeşe beraberinde Seçim işleri Başkanı Levent Babacan, ilçe koordinatörü Uğur Erdoğan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Said Çelik İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

KIZILCALAR MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMALARI ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ

KIZILCALAR MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMALARI ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ
Seydişehir Belediyesi Emniyet, Seyyid Harun Lisesi güzergahında yolları asfaltlayarak kışa hazırlıyor.
BSNIMG_4039
Seydişehir’de uzun yıllar ölü bölge niteliğinde olan mahalle yapılan yatırımlar ile yeniden hayat buluyor.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, okul bölgesi olan Seyyid Harun Lisesi ve çevresinin kış sezonuna girmeden yollarının bakımı yapılarak finisherli sistem ile asfaltlandığını belirtti.
BSNDSC_0020
Okul bölgesinde düzensiz geçişler ve tahrip olan yolların öğrenciler için tehlike oluşturduğunu ifade eden Başkan Mehmet Tutal, kavşak düzenlemesi, asfalt ve refüj düzenlemeleri ile öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitimlerine devam edebileceklerini ifade ederek peyzaj çalışmalarının ise ilerleyen süreçte tamamlanacağını dile getirdi.
BSNDSC_0016
Okul, Hastane, Spor Salonu, Emniyet ve daha bir çok kurumun kullanmaya başladığı bölgede asfalt çalışmaları vatandaşı rahatlattı. Şehit Yaşar Kocabaş Caddesi üzerinde çevre düzenlemelerinin de yapıldığı bölgede yapılan asfalt ve peyzaj çalışmaları en çok öğrencileri sevindirdi.
İlçe merkezinde ise kanalizasyon tahliye hatları yenileme çalışmaları yanı sıra kaldırım, park çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de devam ediyor.
BSNDSC_0004-PANO
BSNIMG_20151220_163421

MEVLİD KANDİLİ BİNLERCE SEYDİŞEHİRLİ’Yİ BİR ARAYA GETİRDİ

MEVLİD KANDİLİ BİNLERCE SEYDİŞEHİRLİ’Yİ BİR ARAYA GETİRDİ
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğumunun 1444’üncü yılında Seydişehir’de eller O’nun için açıldı. Tarihi Seyyid Harun Veli Camii’nde düzenlenen etkinlikte manevi bir atmosfer vardı.
IMG_4452
Seyyid Harun Veli Camii’ndeki Kandil programına katılan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, vatandaşlar ile bir araya geldi. Cemaat ile sohbet ederek kandillerini tebrik eden Tutal, “Mevlid kandili veya diğer kandilleri vesile kılarak, maneviyat ile dostların, yakınların, akrabaların bir araya gelip bir birlerine dualar ederek buluşması İslam’ın güzelliklerindendir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğum günü olan bu günü iyi değerlendirmeli ve O’nun arzu ettiği gibi bir yaşam tarzını hayatımıza işlemeliyiz.” dedi.
IMG_4454
Mü’minlerin bir araya gelerek geceyi ibadetle geçirdiği Seydişehir Seyyid Harun Veli Camii’nde namazlar kılındı, dualar edildi. Seydişehir Belediyesi tarafından yatsı namazının ardından vatandaşlara ikram masaları kurarak ikramlarda bulundu. Vatandaşlarında katkıda bulunulduğu gecede çay, bisküvi, lokum, kandil simidi ve çorba dağıtıldı. Gece de vatandaşlar cami önünde toplanıp bir araya gelerek, sohbet etme fırsatı buldular.
IMG_4470
IMG_4461

ÇAVUŞ VE BOYALI MAHALLELERİNE SUNİ ÇİM SAHA

ÇAVUŞ VE BOYALI MAHALLELERİNE SUNİ ÇİM SAHA
Seydişehir Belediyesi’nin spora ve gençliğe yatırımları devam ediyor.
Boyalı ve Çavuş mahallelerinde yapımı tamamlanan Suni Çim sahalar düzenlenen törenle hizmete açıldı.
bsn_IMG_4200
Seydişehir Belediyesi’nin hibe projeler kapsamında ilçenin eski köy yeni mahallelerine çim saha çalışmaları bir bir hizmete giriyor. Boyalı ve Çavuş mahallelerinde yapımı tamamlanan suni çim sahalar Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve protokolün katılımıyla açılışı yapıldı.
Gençlerin özlemle beklediği futbol sahaların açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, gençlere yapılan yatırımların insanlık tarihinde en önemli yatırımlar olduğunu ifade ederek, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak olmalarını, hem fiziksel, hem de zihinsel olarak gelişimlerinin rahat bir şekilde tamamlanabilmesi için mutlaka spor yapması gerektiğini ifade etti.
bsnIMG_4152
Başkan Tutal; “Göreve geldiğimizden günden itibaren birçok proje hazırlamıştık. Bunlardan birisi de büyük mahallelerimize suni çim sahalar yapılması idi. 8,9 sahayı projeye aldık. Bunlardan bazılarının yapımı tamamlandı.”dedi.
Seydişehir’in gelişebilmesi, şehir merkezi ile mahallelerinin bütünleşebilmesi amacıyla bir çok proje hazırladıklarını kaydeden Başkan Tutal; “Projelerimizin bir kısmını gerçekleştirdik. Bazılarının projeleri tamamlandı, inşaat dönemi başlamış oldu. Kalan zaman dilimi içerisinde programlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız. Bizler sizlere layık olabilmek için elimizden gelen gayretleri seferber etmeye hazırız.” şeklinde konuştu.
bsnIMG_4315
Seydişehir’in çok güzel bir ilçe olduğunu kaydeden İlçe Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ise; “Ben 15 yıl öncesi ile şimdiyi karşılaştırıyorum. O dönemde alt yapısı, suyu, kanalizasyonu olmayan köylerle karşılaşıyorduk. Şu an görüyorum ki her türlü eksiklikler gitmiş. Spor tesisleri yapılıyor. Memleketin geldiği seviyeye ve Devletin büyüklüğüne şahit oluyoruz. Hamd olsun. İnşallah memleketimiz daha güzel seviyeye gelecek. Ben Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi.
İlçemizde hizmetlerin her tarafa eşit şekilde paylaştırıldığını ifade den 24. Dönem Konya Milletvekili Harun Tüfekçi; “İnsanlar yaşadığı sürece hizmet ediyor ve hizmet ederek süresini dolduruyor ve arkasında eserler bırakıyor. Öldükten sonra arkasından dua alıyor ise Allah katında kazanım elde etmiş oluyor. Büyükşehir yasasının çıkması ile Seydişehir merkezde ne varsa Boyalıda, Çavuş’ta yapacağız demiştik. İşte en has örneği burada. Seydişehir Belediye başkanımız köy ve kasabalarımız dahil Seydişehir’in tamamına hizmet ediyor. Başkanımız elini kolunu sıvadı. Mahallerimiz bir şehir gibi hak ettiği hizmeti almaya başladı. Sizler yeni projelerin hayata geçirilmesini arzu ediyorsunuz ama bu konuda bizlere bu hizmeti yürütenlere yardımcı olmalısınız. Projeler götürmelisiniz. Sadece hizmet beklemekle bunun yeterli olacağını düşünmüyorum. Proje çok önemli” şeklinde konuştu.
bsnIMG_4349
Suni çim sahaların açılış törenine 24. Dönem Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Seydişehir Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, il ve ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ile Boyalı ve Çavuş mahalle sakinleri katıldı.
Konuşmaların ardından suni çim saha açılışı protokol üyelerinin katılımı ile kurdela kesilerek yapıldı. Boyalı mahallesi sakinleri tarafından Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a mahallelerine yaptırılan hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

BAŞKAN TUTAL’IN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kainatın Efendisi Resulullah (s.a.v.)’in doğum günü olan Mevlid Kandili münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
başkan yazı
İdrak edeceğimiz Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.)’in doğumunun 1444’üncü yılında doğum günü olarak kutladığımız Mevlid Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği manevi gecelerdendir. Arapça doğum anlamına gelen bu gece elbette Kâinatın Efendisi’nin dünyaya teşrifleri ile değerlenmiştir.
Peygamber Efendimizin Doğum günü olan bu günü iyi değerlendirmeli ve O’nun arzu ettiği gibi bir yaşam tarzını hayatımıza işlemeliyiz. O’nun hoşlanmadığı adetleri ve davranışları ise terk etmeliyiz. Resulullah (s.a.v.) Efendimiz Yahudi ve Hıristiyanlık adetlerinin yerine İslam’ın güzel adetlerini hayatımıza nakşetmeliyiz. Peygamber efendimizin (s.a.v.) “Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o, onlardandır.” Buyurmaktadır. Bu sebeple Hayatımızı rehberimiz olan Hz. Muhammed (s.a.v.)’i örnek alarak yaşamalı ve rehber edinmeliyiz. Huzur ancak İslam’dadır.
Bu gecede inanıyorum ki yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olacağız. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızı ziyaret ederek yada telefonla arayarak gönüllerini hoş etmeliyiz. Bu gecede Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, değerlendirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vesile olmasını diliyor, başta siz değerli Seydişehirli hemşerilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam Alemi’nin mübarek Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Mehmet TUTAL
Seydişehir Belediye Başkanı

SEYDİŞEHİR’DE 2 BİN SEDİR AĞACI DİKİLDİ

SEYDİŞEHİR’DE 2 BİN SEDİR AĞACI DİKİLDİ
bsnIMG_4024
Seydişehir belediyesi ve Çevko Çevre Koruma Dergisi işbirliği ile Seydişehir’de 2 Bin ağaç dikildi.
Seydişehir eski sanayi bölgesinde “Sağlıklı yaşam için sağlıklı çevre sloganı” ile gerçekleşen kampanyada 2 Bin adet Toros sedir ağacı dikildi.
bsnIMG_3989

Sponsorluğunu Konya Çimento, Seydişehir Süt Üreticileri Birliği, Yener Yapı Denetim, Günaydın Dinlenme Tesislerinin üstlendiği ağaç dikim kampanyası   Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Çevko   Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe ,   Müdür   Yardımcısı Refika Şahin, Beyşehir Eski Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Seydişehir Baro Başkanı   Mehmet Koyuncuoğlu , Gönüllü çevreci firmalar ve çok sayıda doğa sever katıldı.
bsnIMG_3997

Yaptıkları çalışmalardan dolayı Çevko Genel Müdürü Tokuştepe’ye teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bu yıl Seydişehir ve mahallerinde 20 bin fidan dikimi yaptık. Yeşile ve doğaya önem veriyoruz. Biz çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz’’şeklinde konuştu.
bsnIMG_4020

SEYYİD HARUN VELİ İLAHİSİ

Söz: Alper Akdeniz

Beste&Seslendirme: Bayram Büyükoruç

Yapımcı: Seydişehir Belediyesi

Youtube’de izlemek için tıklayınız…

İLÇE MERKEZİNDE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR

İLÇE MERKEZİNDE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ DEVAM EDİYOR
bsnDSC_0031
Seydişehir Belediyesi’nin park, bahçe ve çevre düzenleme çalışmaları ile ilçe merkezi yeniden yapılanıyor.
Seyyid Harun Veli Bulvarı üzerinde asfalt çalışmalarının yanı sıra kaldırım ve refüjlerde de çalışmalar başlatıldı. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seyid Harun Veli Bulvarı üzerinde devam eden çalışmaları birim müdür ve ekip amirleri ile birlikte incelemelerde bulundu.
bsnDSC_0037
Başkan Tutal, Seyyid Harun Veli Bulvarının şehir merkezinde en güzel caddelerden biri olacağını belirterek, refüjlerde peyzaj ve çiçeklendirme çalışmalarının şehre ayrı bir güzellik katacağını belirtti. Başkan Mehmet Tutal, şehir merkezi park ve bahçelerde çeşitli süs bitkileri ve 80 Bin adet lale ekimi yapılarak yeşil içinde bir şehir için çalışıldığını ifade etti.
bsnDSC_0055
Kaldırım düzenlemelerinde andezit taşı kullanılarak hem prestijli hem de daha uzun ömürlü yapılar ile şehre değer katacağı belirten Tutal, çalışmaların hemen hemen tüm mahallelerde devam ettiğini belirterek, asfalt, kaldırım, alt yapı ve park bahçelerde bakım onarım ve peyzaj çalışmalarının da devam ettiği kaydetti.