Monthly Archives: Kasım 2015

ŞEHİR KONAĞI SEYDİŞEHİR’E DEĞER KATACAK

ŞEHİR KONAĞI SEYDİŞEHİR’E DEĞER KATACAK

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi ile birlikte yapım çalışmaları devam eden Seydişehir Şehir Konağını inşaatını gezerek yapım çalışmaları hakkında bilgi aldı.
IMG_1636-1
Çalışmaları hızla devam eden Şehir Konağı inşaatın yüzde 50 ‘lik alanının tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’e kazandırılan konağın ilçenin sosyal ve kültürel yapısını değiştireceğini kaydetti.
Şehir konağının ilçeye kazandırılması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür eden Başkan Tutal; Şehir Konağı’nda bulunan yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, toplantı salonu, çok amaçlı salonları, sınıfları gezdi.
IMG_1636
Konağın Seydişehir’in sosyal ve kültürel yapısını geliştirecek bir proje oluğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ‘’yaklaşık bin m²’nin üzerinde olan bir inşaat alanı, yüzme havuzu, sauna, fitnes salonları, derslikler, müzik atölyeleriyle Seydişehir’e değer katacak. Bu çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyemize, Fen İşleri Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Yüklenici firmamız ve Fen İşleri Daire Başkanlığımız Kontrol Mühendislerimizle birlikte inşaat alanını inceledik. İnşaatın eksiklikleri ve yapım tarzının değerlendiriyoruz. Ben yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah 2016 yılının ilk yarsında inşaatı tamamlayıp hizmete açmış olacağız’’dedi.
IMG_1642
İnsanların yaşam kalitesini artmasına katkı sağlayacak olan yaklaşık Bin m²’lik oturma alanında, 3 bin 120 m²’lik inşaat alanından oluşan Seydişehir Şehir Konağı’nın 2016 yılının ilk yarısında yüklenici firma tarafında tamamlanacağı öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
24 Kasım Öğretmenler Gününde Seydişehir’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Seydişehir’de görev yapan öğretmenleri ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
bsnIMG_2206
Seydişehir Mahmut Esat Anadolu Lisesi’nin organize ettiği programda öğretmenler bir araya gelirken, Okul Müdürü Mehmet Karakuşak’ın sunumuyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ve şiirlerin okunması ile devam etti.
bsnIMG_2088
Göreve yeni atanan öğretmenlerin eğitim ve öğretimde başarı yemini etmesiyle devam eden programda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafından hediyeleri takdim edildi. Öğrencilerin çok şanslı olduğunu ifade eden Başkan Tutal, teknoloji çağında tüm imkanlardan faydalanıldığını ve her şeyden önemlisi öğretmenliğe, bilgeliğe ve öğrencilerinin gözlerine sevgiyle bakan öğretmenlere sahip olunduğunu belirtti.
bsnIMG_2116
Medeniyet Okullarının Seydişehir Şaban Cengiz Kültür Merkezi’ndeki “Yazar Buluşmaları” öğrenci programına katılan Başkan Mehmet Tutal öğrencilere seslenerek öğretmenlerin kıymetinin bilinmesini belirterek; onların hayatlarını eğitim, öğretime adamış ve geleceğimize ışık tutarak ufku geniş bireyler yetiştirdiklerini kaydetti.
Başkan Mehmet Tutal daha sonra öğretmenleri okullarında ziyaret ederek Öğretmenler Günü anısına gül takdim ederek görevlerinde başarılar diledi.
bsnIMG_2224

SEYDİŞEHİR KENDİ SAHASINDA İZMİR’İ 3-2 YENDİ

SEYDİŞEHİR KENDİ SAHASINDA İZMİR’İ 3-2 YENDİ
Seydişehir Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu’nda gerçekleşen Seydişehir Belediyesi, İzmir TFL Altekma karşılaşması 3-2 lik Seydişehir galibiyeti ile noktalandı.
ö (1)
Seydişehir Belediyesi sezona hızlı başladı
İlçede birçok spor dalını bünyesine toplamayı başaran Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü 2. Lig Voleybol Erkekler grubunda bu hafta İzmir’in TFL Altekma takımı ile karşı karşıya geldi. Setlerin neredeyse berabere gittiği karşılaşmada önde başlayan İzmir Seydişehir Belediyesi karşısında 3-2 mağlup oldu.
ö (3)
Maç sonunda sporcuları tebrik eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “İnanmak başarmanın yarısıdır. Sporcularımız başarıya inanarak antrenmanlarını yapıyor ve ekip halinde oynamayı biliyorlar. Yönetici, antrenör ve sporcularımızın hepsini tebrik ediyorum.” Dedi.
3-2 lik Karşılaşma durumu şu şekilde :
1. set Seydişehir Bld. Spor 20-25 İzmir TFL Altekma
2. set Seydişehir Bld. Spor 26-24 İzmir TFL Altekma
3. set Seydişehir Bld. Spor 23-25 İzmir TFL Altekma
4. set Seydişehir Bld. Spor 28-26 İzmir TFL Altekma
5. set Seydişehir Bld. Spor 15-12 İzmir TFL Altekma
ö
Konya Süper Amatör maçını ertelemek zorunda kaldı
Hafta sonu teknik yetersizlikten dolayı Konya’da düzenlenen karşılaşmada Kadınhanı Bld. Spor – Seydişehir Bld. Spor maçı 25 Kasım saat 19:00 a ertelendi. Erteleme maçı Şht. Muharrem Samur Spor Salonunda yapılacak.
ö (2)

BAŞKAN TUTAL’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
başkan yazı
Belediye Başkanı Mehmet Tutal mesajında;
“Geleceğin mimarı kıymetli öğretmen arkadaşlarım,
Ülkemizin her alanda üst seviyelere çıkması, gelecek nesillerimizin bilgili, donanımlı ve ahlaklı birer birey olarak yetişmeleri, öğretmenlerimizin verdiği emekle olacaktır. “Kim bir ilim öğretirse ona bu ilimle amel edenlerin sevabı vardır. Bu amel edenin ücretini eksiltmez.” buyuran Resülullah (sav) Efendimiz, ilmin başkalarına öğretilmesinin ve herkesin faydalanmasının önemini ifade etmiştir. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi öğretilen her bilgi ile yapılan iyi işler bu ilmi öğreten öğretmenine de aynı sevabı kazandırmaktadır.

İnsan yetiştirme sanatını icra eden değerli öğretmenlerimiz ellerindeki cevherleri, azimle, sabırla, şefkatle birer esere dönüştürmektedirler. Her bir kıymetli eser bir sanatkarın elinden çıktığı unutulmamalıdır. Gelecek nesillerimiz öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

BAŞKAN TUTAL ŞEHİR MERKEZİNDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEREK ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN TUTAL ŞEHİR MERKEZİNDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEREK ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
Seyitharun Bulvarı, Mili Egemenlik Caddesi ve Necati Kalaycıoğlu caddesinde devam eden yol, kaldırım ve alt yapı  çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal, esnafları da ziyaret ederek sohbet etti.
IMG_1916
Yapılan çalışmalar nedeni ile yaşanılan geçici sıkıntılardan dolayı esnafların ve müşterilerinin sabırlı olmalarını isteyen Başkan Tutal, çalışmaların biran önce tamamlanması konusunda gerekli talimatların verildiğini kaydetti.
IMG_1921
Kış aylarında yaşanan sıkıntılar nedeni ile ana arterlerde alt yapı ve asfaltlama çalışmaları yapıldığını ifade eden  Başkan Mehmet Tutal; “İlçe genelinde Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz.  Seydişehir’de ana arterlerde bulunan Milli Egemenlik Caddesi, Seyitharun Bulvarı ve Necati Kalaycıoğlu Caddesinde geniş kapsamlı alt yapı, kaldırım ve yol çalışmasını büyükşehir belediyesi ile birlikte yürütüyoruz. Belediye ekiplerimizi özverili çalışmalarından ve vatandaşlarımıza da anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hizmet çalışmalarımız hız kesmeden bundan sonra da devam edecektir.” Dedi.
IMG_1934

SEYDİŞEHİR’İ TANITIYORUZ

Seydişehir Belediyesi tarafından yaptırılan “SEYDİŞEHİR’İ KEŞFEDİN” isimli tanıtım filmi…

Youtube’de İzlemek için tıklayınız.

SEYDİŞEHİR’İN CADDELERİNDE MODERNİZASYON DEVAM EDİYOR

SEYDİŞEHİR’İN CADDELERİNDE MODERNİZASYON DEVAM EDİYOR
Başkan Mehmet Tutal, şehir merkezinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
BSNIMG_1770
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Bölge Sorumlusu Memiş Kunt ve idari personeli ile çalışma sahasında incelemelerde bulunan Başkan Tutal, Seyyidharun Bulvarı ve Milli Egemenlik Caddesi’ndeki yenilemeler ile modern bir şehir imar ettiklerini kaydetti.
BSNIMG_1764
Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla modernizasyonu yapılan caddeler alt yapı noktasında uzun yıllar dayanabilen sıcak asfaltla kaplanıyor. Seyyidharun bulvarındaki asfaltlama çalışmasının 2. kademesinin kısa sürede uygulamaya geçeceğini belirten yetkililer kaldırım yenileme çalışmalarının da ilerleyen süreç içerisinde tamamlanacağı bilgisini verdi.
Seydişehir’e hizmet için geldiklerini ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “İlçemizde yapılan ve yapılacak çalışmalarımız uzun vadede Seydişehir’e miras bırakılabilecek çalışmalar olacaktır. Şehir merkezinde yapılan cadde ve kaldırım çalışmalarımız uzun yıllar kalıcı olabilecek kalitede yapılıyor. İlçemize hayırlı olsun.” Dedi.
BSNIMG_1807
Uludağ Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Seyyid Harun Bulvarı gibi ana arterlerin yapımının ardından Necati Kalaycıoğlu Caddesi alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla ,asfaltlama çalışmalarına geçileceği belirtildi.
BSNIMG_1778

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN E-BELEDİYE HİZMETİ

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN E-BELEDİYE HİZMETİ
Vatandaşların her türlü borç bilgilerini sorgulatarak online ödeme ile 7 gün 24 saat hizmet alabileceği e-belediye hizmeti kullanımına açıldı.
s
Bir süredir güvenli ödeme yapılabilmesi için alt yapı çalışmalarını sürdüren Seydişehir Belediyesi artık haftanın 7 günü 24 saat dilediği gibi borç sorgulaması yaparak, borçlarını kredi kartı 3D Security güvenliği altında gönül rahatlığı ile ödemelerini yapabilecek.
Gelişen Türkiye’de her türlü yenilikten vatandaşın faydalanması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,’’ Belediyemiz internet sitesi üzerinden E-Belediye vatandaşın hizmetine açmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın güvenlik sertifikalı sistemimizden faydalanarak borç sorgularını yapabilir 7/24 kredi kartı ile artık güvenli bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilecekler.” dedi.
s (1)
Haftanın belirli günleri kırsal mahallelere giderek vatandaşların ayağına mobil hizmet götüren belediye yetkilileri mahallelerdeki vatandaşların hizmetine koşuyor.
Kırsal mahallelerde başlatılan tahsilat işlemleri için açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımız için başlattığımız mobil tahsilat sistemimiz sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımız memnun. Hizmet kalitemizi arttırmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

SEYDİŞEHİR BLD.SPOR BU HAFTA VOLEYBOL VE FUTBOLDA PUANLARI KAPTI

SEYDİŞEHİR BLD.SPOR BU HAFTA VOLEYBOL VE FUTBOLDA PUANLARI KAPTI
Bu hafta sonu Seydişehir Futbolda Cihanbeyli Bld Sporu, Voleybolda Maliye Okullarını ağırladı.
Her iki takımda da başarısını gösteren Seydişehir Belediye Spor, 60 Evler Stadyumu’nda Cihanbeyli Belediye Spor ile karşılaştı. Konya Süper Gurupta mücadele eden Seydişehir Belediye spor evinde ağırladığı Cihanbeyli Belediye Sporu 3-2 skorla yenerek sezonun ilk galibiyetini almış oldu. Maçın ilk yarısını 2-0 önde kapatan Seydişehir Bld. Spor ikinci yarı arka arkaya 2 golü kalesinde gördü ve skor eşitlendi. Maçın son dakikalarında bulduğu 3. golle maçı lehine döndürmeyi başardı.
M
Seyirci ilgisinin yoğun olduğu maçta Seydişehir Belediye Spor yöneticileri ve spor severlerin destekleri ile maç sonunda güzel bir sonuç ortaya çıktı.
Seydişehir Belediye Spor önemli bir sonuç alarak 3 puanı elde etmiş oldu.
M (1)
Voleybol 2. Ligde bu hafta, SEYDİŞEHİR BLD. SPOR 3, MALİYE OKULLARI 1
Voleybolda bu hafta Maliye Okulları ile karşı karşıya gelen Seydişehir Belediyesi Voleybol Takımı sergilediği performansla 3 set alarak 6. Sıraya yerleşmiş oldu. Set sayıları ise şöyle,
1.set: Seydişehir Bld. Spor 25, Maliye Okulları 23
2.set: Seydişehir Bld. Spor 17, Maliye Okulları 25
3.set: Seydişehir Bld. Spor 25, Maliye Okulları 16
4.set: Seydişehir Bld. Spor 25, Maliye Okulları 23
Seydişehir Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Alâeddin Göncü, her iki takımın başarısında sporculara ve antrenörlerine teşekkür ederek, oynanan süper amatör futbol ve 2. Lig Voleybol karşılaşmasının başarılı ve sevindirici olduğunu dile getirdi. Göncü, takımların başarısını başta Belediye Başkanımız Mehmet TUTAL‘a ve tüm Seydişehirlilere hediye ettiklerini ifade ederek, “Kulüp yönetimimizde her zaman arkamızda olan başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

BAŞKAN TUTAL, ATIK SU ARITMA TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN TUTAL, ATIK SU ARITMA TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Avrupa Birliği projesi olarak başlatılan ve yıllardır hayata geçirilemeyen atık su tesisi projesi Başkan Tutal’ın girişimleri sonucu hayata geçiyor.
S
İhalesi yapılarak inşaat çalışmalarına başlanılan Seydişehir Atık Su ve Arıtma tesisinde çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  tesisin 2016 yılı Kasım ayı içerisinde tamamlanacağını kaydetti.
Seydişehir Belediyesi’nin 1871 yılında kurulmasına rağmen pis su arıtma tesislerine sahip olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Avrupa Birliği Projesi olarak daha önce yapılan bu projenin ihalesi yapıldı. Şu anda hayata geçti. Proje uygulamaya başladı. 50 Bin metrekarelik alana kurulmuş olan su arıtma tesisinin maliyet olarak 8 milyon 875 Euro’luk bir proje. İnşallah bir anormallik olmaz ise gelecek yıl bu vakitler pis su arıtma tesisleri burada faaliyete başlamış olacak.” dedi.
S (1)
Atık Su Tesislerinde arıtılan suların tarım alanlarının
sulanmasında kullanılacağı kaydeden Başkan Tutal;’’ yaklaşık olarak yüzde 98 oranında suyun arıtılması sağlanacak ve bu bölgede sulamada kullanılacak. Diğer kalan kısımları ise gübre olarak kullanılacak. Burada herhangi bir çevreye zarar vermeyecek. Teknolojinin son noktasında kurulmuş olan bir proje. Seydişehir’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’şeklinde konuştu.
S (2)
Yapım çalışmaları diken içi mevkiinde başlatılan Atık Su Arıtma Tesislerinin yapımını  2 İngiliz, 1 Fransız ve 1 Türk firmasından oluşan konsorsiyumun üstlendiği öğrenildi.