Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’dan Bayram Mesajı

Mehmet TUTAL750Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan Bayramı Münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan Bayramına burukluk içinde girdiklerini dile getirerek, İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımızın milletimizi derinden üzdüğünü kaydetti.

Başkan Tutal, “Bayramlar sevinçtir; birlik ve beraberliktir. On Bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayı ve Kadir Gecesinin ardından ulaştığımız Ramazan Bayramını burukluk içinde karşıladık. Ülkemize; cennet vatanımıza göz koyanlar, huzurumuza göz koyanlar birtakım oyun içindedirler. Ama bu oyunlar hiçbir zaman bu topraklarda kaosu oluşturamayacaklar. Bizim Ramazan Ayı gibi, Kadir Gecesi gibi şükürler olsun ki eriştiğimiz Ramazan Bayramı gibi çok değerli günlerimiz var. Dualarda dahi buluştuğumuz bir manevi atmosferimiz var. Allah’ın izni ile Birliğimizi, dirliğimizi kimse bozamayacaktır.

İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini de barındıran on bir ayın sultanı, Ramazan Ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken, ulaştığımız Ramazan Bayramı içinde huzur ve sevinç içerisindeyiz.

Bu güzel günler iyi değerlendirmeliyiz. Eş, dost, akrabalarımızı uzak yakın demeden ziyaret etmeli, gariban ve kimsesizlerin de kaplarını çalmalıyız. Üç günden fazla küs kalmayı bizlere yasaklayan Peygamber Efendimiz ’in Birbirinize kin tutmayın, birbirinizle hasetleşmeyin, birbirinizden sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları! Kardeş olunuz. Bir Müslümanın din kardeşine küsüp, üç günden fazla ayrı durması helal değildir”  sözünü unutmamalı ihtiyarlarımızın, gariplerin ve yakınlarımızın ziyaretlerini yaptığımız gibi küs olduklarımızın da gönüllerini alarak bir ve beraberliğimizi korumalıyız. Mü’minler için ziyadesiyle değerli olan bayramların asıl amacının Sıla-i Rahim zamanı olduğunu, gönül alma, kırgınlıkların giderilerek birlik ve beraberlik içinde olma zamanı olduğunu unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere şehit, gazi ailelerimizin ve tüm İslam Âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu bayramın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir